fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

13 faktov o filme Sám doma, o ktorých ste doteraz zaručene nepočuli

Skvelá správa pre milovníkov jednej z najlepších vianočných klasík, ktorou je bezpochyby film Sám doma. V tomto vianočnom období vám prinášame špeciálny článok, v ktorom nájdete 13 zaujímavých faktov o tomto filme.

1. Možno budete prekvapení, ale Buzzova priateľka na fotke nie je v skutočnosti dievča, ale chlapec. Režisér filmu, Chris Columbus, nechcel zosmiešniť nejaké dievča, pretože to nepovažoval za správne, a tak je na fotke odfotený prezlečený chlapec.

1

2. Kvôli realistickejšiemu príbehu sa herec Joe Pesci, ktorý vo filme stvárnil banditu Harryho, vyhýbal na pľaci malému Kevinovi. Chcel totiž, aby sa ho malý herec skutočne bál, aby bol jeho strach vo filme čo najprirodzenejší.

2

3. Herec Macaulay Culkin (Kevin) má z natáčania filmu ako spomienku aj jazvu na prste po tom, čo ho Joe Pesci uhryzol do prsta. Stalo sa to pri nacvičovaní scény, pri ktorej zavesili dvaja zločinci malého Kevina na háčik. Hneď na to ho herec Joe Pesci naozaj uhryzol do prsta a malému Kevinovi vytryskla krv a potreboval ošetriť.

3

4. Gangsterský film pod názvom “Angels With Filthy Souls”, ktorý púšťa Kevin vo filme, bol natočený špeciálne pre potreby tohto filmu.

4

5. Aj herec Daniel Stern sa pokúsil o majstrovský kúsok, keď sa nechal nahovoriť na to, aby mu v jednej scéne liezla po tvári skutočná tarantula. Aby sa však zabránilo vydeseniu pavúka, herec v danom momente vôbec nekričal, iba paródoval vydesený výraz. Zvuk bol k tejto scéne pridaný až neskôr.

5

6. V skutočnosti boli všetky scény filmu natáčané v Chicagu. Dokonca aj parížske lietadlo stvárnilo medzinárodné letisko O´Hare v Chicagu, pričom luxusné sedadlá v prvej triede boli postavené na ihrisku miestneho gymnázia. V školskej plavárni sa taktiež nahrávala scéna, počas ktorej prechádza Kevin zaplavenou pivnicou v ich dome. Len pre zaujímavosť dodávame, že išlo o poslednú scénu vo filme.

6

7. Turistickou atrakciou sa vďaka tomuto filmu stal aj dom McCallisterovcov, ktorý sa nachádza naozaj na ulici 671 Lincol Avenue vo Winnetka, Illinois. Trojpodlažný dom bol v roku 2011 ponúkaný na predaj za 2,4 milióna dolárov a hneď o rok bol predaný za viac ako 1,5 milióna dolárov. Teraz slúži ako turistická atrakcia.

7

8. Pôvodne bola rola zlodeja Harryho ponúknutá týmto dvom hercom: Robert De Niro a John Lovitz, avšak obaja ju odmietli. Kevinovho otca si zasa mohli zahrať herci ako Michael Douglas, Sylvester Stallone, John Travolta, Harrison Ford, Tom Hanks alebo Jack Nicholson. Do roly matky boli zvažované tieto herečky: Sigourney Weaver, Jodie Foster, Jamie Lee Curtis, Sharon Stone alebo Michelle Pfeiffer.

8

9. Vo filme sme mali možnosť vidieť aj Macaulay Culkinovho brata Kierana, ktorý si vo filme zahral rolu jeho mladšieho bratranca Fullera. Ten bol známy najmä tým, že sa v noci pomočoval. Aj vy vidíte medzi bratmi tú podobu?

9

10. Jednou z vyhľadávaných rekvizít sa stal po skončení filmu aj hlasový záznamník, ktorý vidieť vo filme. Tento produkt bol však špeciálne vyrobený pre tento film ako rekvizita a nedal sa kúpiť v žiadnom obchode. Po rokoch sa to zmenilo, pretože bol po tomto záznamníku veľký dopyt.

10

11. Podľa niektorých ľudí si vo filme zahral aj “stále živý” Elvis Presley, ktorého máte možnosť vidieť stáť v rade na letisku za Kevinovou matkou. Súhlasíte s nimi aj vy? Je tento bradatý muž naozaj Elvis?

11

12. Ak ste čakali, že ozdoby, na ktoré šliapne zlodej Marv, sú skutočne zo skla, tak sa mýlite. Išlo iba o ozdoby z cukru. Zároveň mal herec kvôli ochrane na nohách špeciálne gumové ponožky telovej farby, aby sa mu naozaj nič nestalo.

12

13. Zaujímavosťou je, že malý Kevin naozaj nakreslil mapu, na ktorej môžete vidieť rozmiestnené všetky pasce, ktoré si naplánoval na zlodejov.

13

Ak ste milovník tohto filmu rovnako ako my v redakcii, tak by vás mohol zaujímať ešte tento článok – Chyby vo filme Sám doma. Vianočná klasika, ako ju nepoznáte.

Zdroj: brightside.me, www.csfd.cz

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií