fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

13 faktov o filme Sám doma, o ktorých ste doteraz zaručene nevedeli

Máte tip? napíšte nám mailom

Skvelá správa pre milovníkov jednej z najlepších vianočných klasík, ktorou je bezpochyby film Sám doma. V tomto vianočnom období vám prinášame špeciálny článok, v ktorom nájdete fakty o filme Sám doma.

#1 Fakt

Možno budete prekvapení, ale Buzzova priateľka na fotke nie je v skutočnosti dievča, ale chlapec. Režisér filmu, Chris Columbus, nechcel zosmiešniť nejaké dievča, pretože to nepovažoval za správne, a tak je na fotke odfotený prezlečený chlapec.

Sám doma fakty

#2 Fakt

Kvôli realistickejšiemu príbehu sa herec Joe Pesci, ktorý vo filme stvárnil banditu Harryho, vyhýbal na pľaci malému Kevinovi. Chcel totiž, aby sa ho malý herec skutočne bál, aby bol jeho strach vo filme čo najprirodzenejší.

Sám doma fakty

#3 Fakt

Medzi fakty o Sám doma patrí aj to, že herec Macaulay Culkin (Kevin) má z natáčania filmu ako spomienku aj jazvu na prste po tom, čo ho Joe Pesci uhryzol do prsta. Stalo sa to pri nacvičovaní scény, pri ktorej zavesili dvaja zločinci malého Kevina na háčik. Hneď na to ho herec Joe Pesci naozaj uhryzol do prsta a malému Kevinovi vytryskla krv a potreboval ošetriť.

kevin

#4 Fakt

Gangsterský film pod názvom “Angels With Filthy Souls”, ktorý púšťa Kevin vo filme, bol natočený špeciálne pre potreby tohto filmu.

Sám doma fakty

#5 Fakt

Aj herec Daniel Stern sa pokúsil o majstrovský kúsok, keď sa nechal nahovoriť na to, aby mu v jednej scéne liezla po tvári skutočná tarantula. Aby sa však zabránilo vydeseniu pavúka, herec v danom momente vôbec nekričal, iba paródoval vydesený výraz. Zvuk bol k tejto scéne pridaný až neskôr.

Prečítajte si tiež:
Pingpongový stôl, ktorý hrá hudbu do rytmu hry? Sci-fi? Nie, REALITA!

Sám doma fakty

#6 Fakt

V skutočnosti boli všetky scény filmu natáčané v Chicagu. Dokonca aj parížske lietadlo stvárnilo medzinárodné letisko O´Hare v Chicagu, pričom luxusné sedadlá v prvej triede boli postavené na ihrisku miestneho gymnázia. V školskej plavárni sa taktiež nahrávala scéna, počas ktorej prechádza Kevin zaplavenou pivnicou v ich dome. Len pre zaujímavosť dodávame, že išlo o poslednú scénu vo filme.

6

#7 Fakt

Turistickou atrakciou sa vďaka tomuto filmu stal aj dom McCallisterovcov, ktorý sa nachádza naozaj na ulici 671 Lincol Avenue vo Winnetka, Illinois. Trojpodlažný dom bol v roku 2011 ponúkaný na predaj za 2,4 milióna dolárov a hneď o rok bol predaný za viac ako 1,5 milióna dolárov. Teraz slúži ako turistická atrakcia.

Sám doma fakty

#8 Fakt

Pôvodne bola rola zlodeja Harryho ponúknutá týmto dvom hercom: Robert De Niro a John Lovitz, avšak obaja ju odmietli. Kevinovho otca si zasa mohli zahrať herci ako Michael Douglas, Sylvester Stallone, John Travolta, Harrison Ford, Tom Hanks alebo Jack Nicholson. Do roly matky boli zvažované tieto herečky: Sigourney Weaver, Jodie Foster, Jamie Lee Curtis, Sharon Stone alebo Michelle Pfeiffer.

8

#9 Fakt

Vo filme sme mali možnosť vidieť aj Macaulay Culkinovho brata Kierana, ktorý si vo filme zahral rolu jeho mladšieho bratranca Fullera. Ten bol známy najmä tým, že sa v noci pomočoval. Aj vy vidíte medzi bratmi tú podobu?

Prečítajte si tiež:
Od zajtra sa otvárajú obchodné centrá. Takéto obmedzenia v nich budú platiť

Sám doma fakty

#10 Fakt

Jednou z vyhľadávaných rekvizít sa stal po skončení filmu aj hlasový záznamník, ktorý vidieť vo filme. Tento produkt bol však špeciálne vyrobený pre tento film ako rekvizita a nedal sa kúpiť v žiadnom obchode. Po rokoch sa to zmenilo, pretože bol po tomto záznamníku veľký dopyt.

10

#11 Fakt

Podľa niektorých ľudí si vo filme zahral aj “stále živý” Elvis Presley, ktorého máte možnosť vidieť stáť v rade na letisku za Kevinovou matkou. Súhlasíte s nimi aj vy? Je tento bradatý muž naozaj Elvis?

Sám doma fakty

#12

Ak ste čakali, že ozdoby, na ktoré šliapne zlodej Marv, sú skutočne zo skla, tak sa mýlite. Išlo iba o ozdoby z cukru. Zároveň mal herec kvôli ochrane na nohách špeciálne gumové ponožky telovej farby, aby sa mu naozaj nič nestalo.

12

#13 Fakt

Zaujímavosťou je, že malý Kevin naozaj nakreslil mapu, na ktorej môžete vidieť rozmiestnené všetky pasce, ktoré si naplánoval na zlodejov.

Sám doma fakty

Ak ste milovník tohto filmu rovnako ako my v redakcii, tak by vás mohol zaujímať ešte tento článok

Chyby vo filme Sám doma. Vianočná klasika, ako ju nepoznáte!

Zdroj: brightside.me, www.csfd.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií