fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

13. november bol pre Slovensko čiernym dňom: Tri ženy sa utopili v rozbúrenej rieke

Máte tip? napíšte nám mailom

13. november sa do histórie na Slovensku zapíše ako veľmi smutný deň. Kým neďaleko Nitry došlo k mimoriadne tragickej havárii autobusu, v Revúcej zabíjala voda.

Autobus plný študentov sa zrazil s nákladným vozidlom

To, čo sa včera odohralo pri Nitrianskych Hrnčiarovciach, ste určite zachytili. Krátko po 13. hodine sa tu zrazil autobus plný študentov s nákladným vozidlom vezúcim stavebný odpad. O život prišlo 12 ľudí. Zahynulo tu 5 stredoškolákov, tri dievčatá a dvaja chlapci vo veku 15-17 rokov. Boli študentami dvoch nitrianskych škôl – štyria zo Strednej odbornej školy a jeden z gymnázia na Párovskej. Žiaľ, až deväť z 12 obetí pochádzalo z obce Kolíňany. Ďalších 20 ľudí bolo prevezených do nemocnice. Minimálne jeden je v kritickom stave.

Video z miesta nehody

VIDEO Z MIESTA NEHODY AUTOBUSUPolicajti s hasičmi odstraňovali následky dopravnej nehody do neskorých nočných hodín. Policajti sú aj teraz ráno stále na mieste. Miesto nehody navštívil aj premiér SR Peter Pellegrini.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Středa 13. listopadu 2019

Príčiny tejto katastrofy doposiaľ nie sú celkom ujasnené, avšak operuje sa s predpokladom, že sa nákladné auto v dôsledku silného vetra rozkývalo a následne prešlo do protismeru. Vodič autobusu už nedokázal nič urobiť. Kamión narazil do autobusu zo strany a ten sa prevrátil do priekopy. Následne sa prevrátil aj nákladiak, z ktorého sa vysypal stavebný odpad.

13. november – čierny deň pre Slovensko

Bohužiaľ, musíme povedať, že nehoda pri Nitre nebola jedinou tragickou udalosťou, ktorá v priebehu včerajšieho dňa otriasla Slovenskom. Ďalším problémom bolo totiž nepriaznivé počasie, ktoré potrápilo takmer celú krajinu. Výdatné dažde spôsobili vo viacerých oblastiach rozvodnenie riek a následné záplavy. Práve to sa stalo osudným aj trom ženám v Revúcej.

Z vody zachraňovali psíkov, samé sa utopili

Počas včerajšieho upršaného novembrového dňa sa rozvodnila rieka Muránka, ktorá preteká Revúcou. Práve tu sa v tento deň nachádzali tri ženy – Zuzana, Zdenka a Katarína. Všetky pôvodne pracovali v útulku pre zvieratá v meste Rožňava, v Revúcej v len vypomáhali. Nakoľko boli ženy skutočnými milovníčkami psíkov, chceli z rozbúrenej vody zachrániť zvieratá, ktoré voda strhla. Záchranná akcia však dopadla veľmi tragicky. Všetky tri sa utopili. Privolaní záchranári z rieky vytiahli už len ich nevládne telá.

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Středa 13. listopadu 2019

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítajte si tiež:
Austrálska vláda chce jedovatými párkami zabiť dva milióny mačiek
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií