fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Traja 14-roční Nemci spievali po ceste z koncentračného tábora antisemitickú pieseň

Máte tip? napíšte nám mailom

Druhá svetová vojna spojená s holokaustom je mimoriadne temnou kapitolou ľudských dejín. Svetoví lídri sa usilujú, aby sa nič podobné už nikdy nezopakovalo. Napriek tomu je v poslednom období antisemitizmus na vzostupe. Nepekným dôkazom je aj nedávny incident z Nemecka. Traja 14-roční žiaci nahlas spievali antisemitickú pieseň.

Školský výlet do bývalého koncentračného tábora

Študenti zo školy Theo Koch v meste Grunberg sa v rámci výuky vybrali na výlet do bývalého nemeckého koncentračného tábora Buchenwald. Podobné výjazdy realizuje mnoho škôl z celej Európy, pretože v rámci edukácie sa považuje za mimoriadne dôležité priblížiť mladým ľuďom, obzvlášť v týchto komplikovaných časoch, hrôzy holokaustu a zverstiev, ktoré boli páchané na Židoch. V súčasnosti slúžia mnohé bývalé koncentračné tábory ako múzeá, kde si na vlastné oči môžeme pozrieť, v akých strašných podmienkach tu zajatci žili. Takéto pietne miesta obvykle oplývajú ťažobou vychádzajúcou z udalostí, ktorých svedkami sa stali. Veselo tu rozhodne nikomu nie je.

https://www.instagram.com/p/B4axzggAiMt/

Traja teenageri si nahlas spievali antisemitickú pieseň

Napriek tomu, že väčšine návštevníkov bývalých koncentračných táborov sa pri ich návšteve do očí hrnú slzy, v tomto prípade to bolo inak. Ťažko povedať, aké pohnútky nemeckých mladíkov viedli k tomu, čo predviedli. Pravdou však ostáva, že ich momentálne stíha tamojšia polícia. Po tom, ako spolu so svojou skupinou opustili koncentračný tábor, začali nahlas spievať antisemitické piesne, pričom dôrazne recitovali ich rasistické texty.

https://www.instagram.com/p/B4YFnrBBRXA/

Prečítajte si tiež:
JE TO OFICIÁLNE! Rytmus potvrdil vzťah s moderátorkou Jasminou Alagič

Udal ich riaditeľ školy

Nepríjemný incident sa odohral už 15. októbra, no polícia o ňom verejne informovala až v priebehu víkendu. Ako sa uvádza v stanovisku, podnet na stíhanie 14-ročných chlapcov dal samotný riaditeľ školy, z ktorej pochádzajú. Škola Theo Koch je totiž verejne známa práve mnohými aktivitami, ktoré súvisia s bojom proti antisemitizmu, rasizmu a xenofóbii. A tak je podobné jednanie jej študentov absolútne neprípustné. 

Koncentračný tábor Buchenwald bol založený v roku 1937. V roku 1938 sem začali dovážať Židov z Rakúska, ale tiež Poliakov a Rómov. Do roku 1945, kedy tábor oficiálne oslobodili, tu bolo zabitých 56-tisíc ľudí.

https://www.instagram.com/p/B4dVyuehgWp/

Zdroj: jpost.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií