fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

14 typov emócii – Takto sa prejavujú v ľudskom tele

Máte tip? napíšte nám mailom

Pocity šťastia, lásky, pýchy, pohŕdania, závisti a prekvapenia. S týmito pocitmi sa určite každý z nás už stretol. Bez týchto emócii sa nedá prežiť ani jeden deň. Pamätáte ako ste sa vtedy cítili? Chvialo sa vám celé telo či ste cítili ako vám behá mráz po chrbte? Podľa štúdii, ktorú uskutočnili v Národnej akadémii vied v Spojených štátoch amerických zistili, ako reaguje naše telo na rôzne emócie, a kde sa to prejaví najviac.

Žltá oblasť ukazuje zvýšenosť daného pocity naopak modrá oblasť naznačuje zníženu citlivosť.

Tohto výskumu sa zúčastnilo viac ako 700 ľudí z: Fínska, Taiwanu, Európy, Švédska a mnoho ďalších krajín. Tento výskum bol zameraná na telesné pocity v súvislosti s konkrétnymi emóciami. Účastníkom boli zobrazované slová, videá, mimiky a príbehy obsiahnuté rôznymi emóciami. Tento výskum, poskytol veľa prijateľných zdrojov, ktoré potom premenil počítačový softvér do vizuálnej podoby.

Na obrázku si môžete všimnúť ako pôsobia jednotlivé emócie na telo. Všimnite si, že jedine Láska vám zahreje oblasť pod bruškom a medzi nohami. Prečo asi? Skúste si domyslieť sami. Strach sa prejavuje u väčšiny ľudí, rýchlym tlkotom srdca, čo potvrdil aj výskum.

Prečítajte si tiež:
Temné tajomstvá o slávnych ľuďoch! Kto bol rasista a kto mal otrokov?!

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj pnas

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií