fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V 17-rokoch zorganizovať koncert? Prečo nie! A to je len začiatok!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak si myslíte, že to bola zábava o dvoch reprákoch a jednom miestom Dj-ovi, tak sa mýlite. Začalo to tak, že sa tri 17-ročné dievčatá rozhodli, že zorganizujú koncert, po dlhej dobe  v obci, kde to bolo takmer nemožné.

Rozhodli sa, že zorganizujú koncert Ega a skupiny Nerieš. Dievčatá nešli do toho s tým, že ich lákal zisk, ale naopak chceli všetok svoj čas investovať do času, ktorý bol 34 rokov zanedbaný v obci Trenčianske Stankovce.

Ďalej na najčastejšie otázky vám odpovedia už samotné organizátorky koncertu.

13987624_276785316013968_8730584886058047558_o

Ako vznikla myšlienka, že chcete vy 17- ročné baby usporiadať koncert?

Nika: Hmm myšlienka, bolo to skôr pohoršovanie sa nad tým, že v našej obci sa už dlho nič nedeje a mohli by sme túto bariéru prelomiť 🙂

Kika: Ako už spomínala Nika, nechceli sme sa naďalej pohoršovať nad tým, ako to v našej obci je. Nebavilo nás  sedieť doma so založenými rukami, a preto sme sa rozhodli k niečomu takémuto.

Čo všetko sa nachádza pod pojmom slova organizácia? Bolo to ťažké zorganizovať niečo také?

Nika: Niekto, kto si tým prešiel už chápe ako veľmi náročný úsek to je, ktorý keď sa snažíte dokáže vyniesť požadovaný efekt. Je to vôľa a chuť niečo skúsiť.

Kika: Zo začiatku si bude väčšina ľudí myslieť, že je to ľahké. Ale až keď nahliadnete do takéhoto kolotoča ako je organizácia, tak až vtedy to pochopíte. A či to bolo ťažké? Podľa mňa nič v živote nie je ľahké. Treba so všetkým súperiť a dať do toho všetko čo je vo vašich silách.

Prečítajte si tiež:
Túžite po šťastí? Inšpiráciu hľadajte v týchto 5 knihách o osobnom rozvoji!

Ako hodnotíte samotný koncert? Máte nejaké výhrady voči nemu alebo nie?

Nika: Ako prvý koncert sa to zle porovnáva, ale vedela by som dať výhradu ľudom, ktorí sa domáhali zrealizovať niečo také, no nakoniec čakali na free vstup, alebo si našli spôsob ako neplatiť. To je mi veľmi ľúto.

Kika: Keď začínate s organizáciou koncertov, tak si musíte povedať jednu vec a to je, že nemôžete rátať s tým, že hneď váš prvý koncert bude vypredaný. Treba ísť na to postupne a určite niekedy ten cieľ, ktorý chcete dosiahnete. Výhrady? Tie by som mala iba k ľudom, ktorí robili všetko preto, aby sa mohli dnu dostať zadarmo. Veľmi ma to mrzí, ale ja s tým nič nenarobím.Dotyční ľudia by sa mali nad sebou zamyslieť.

Mali ste aj najlepší zážitok počas koncertu alebo ste boli vystresované a vôbec ste si ho neužili?

Nika: Bol tam stres, ale viac skôr zodpovednosť za ostatných ľudí a celého priebehu. Čo sa týkalo zábavy, tak vlastne som si ani neuvedomila kedy Ego vystupoval, až pri konci. No najkrajší zážitok, keď sme sa všetci spoločne na konci spojili, objali a s nádychom povzbudili.

Kika: Čo sa týka mňa, tak ja som si koncert vôbec neužila. Vystresovaná som bola poriadne a ani sama neviem vlastne aké pesničky interpreti spievali. Najlepší zážitok bol jeden,keď sme Gabike splnili jej sen ( stretnutie s Egom). Vtedy som si uvedomila veľa vecí, napríklad, že dnešná mládež berie svet s veľkou ľahkosťou a neuvedomuje si mnoho vecí, ktoré majú a môže byť za ne radi. Ale taktiež na druhej strane som si uvedomila to, že presne pre takéto okamihy chcem koncerty robiť ďalej, chcem vidieť ľudí usmievať sa a aspoň na chvíľku zabudnúť na starosti.

Prečítajte si tiež:
Čaputová v paláci minútu po minúte: RTVS prinesie špeciálne vysielanie z inaugurácie novej prezidentky, chystá aj bonus na záver

13963066_276796079346225_1448501353712729580_o

Prečo ste sa vôbec dali do niečoho takého? Budete v tom naďalej pokračovať?

Nika: Prečo? Často sa mi v živote ponúkajú otázky  ,,Prečo?”  I keď dobre poznajú odpoveď no nasmerujú ma k ich stanovenému cieľu. Toto bol môj sen, moje prečo. Vedela som odpovedať hneď a každému bez rozdielu. Preto, lebo to robím pre zážitok ostatných. Preto,  lebo to má význam a nie je to iba o tanci. Je to o pocite prekonávať samého seba. I keď som mala stav, že už nie,raz stačilo. Prečo sa vzdať, keď sme blízko k nášmu cieľu, aspoň o krok, kdež to iný ani nezačali.

Kika:  Pretože ma nebavilo doma sedieť a nič nerobiť ako to má väčšina  dnešných mladých. Chcela som skúsiť niečo nové, dať svoj vlastný čas do niečoho čo bude aj užitočné a vzíde z toho nejaký výsledok. Ako som už spomínala predtým, chcem v tom všetkom pokračovať naďalej a o pár rokov zorganizovať možno niečo veľké.

A týmto by som sa ešte chcela poďakovať všetkým. Rodine, kamarátom čo pri nás stáli a pomohli nám. My ideme ďalej…

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií