fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

19 rokov väzenia a 10 tisíc eur: Rusko a Kočner sú vinní!

Pojednávanie vo veci kauzy zmeniek Markízy, v ktorom boli žalovaní Pavol Rusko a Marián Kočner dnes vyvrcholilo k nečakanému záveru. Najmä kvôli skepse, s ktorou Slovensko nahliada na náš právny systém sa zdá, že sme sa spravodlivosti tentokrát dočkali.

Máte tip? napíšte nám mailom

Rusko a Kočner sú vinní, Rusko svoju vinu stále popieral

„Bol som obvinený z ôsmich trestných činov, Mojžiš, Paroplynový cyklus, množstvo nezmyslov. Vy píšete dejiny Špecializovaného trestného súdu, naozaj sa podpíšete pod to, že si nevšímate dôkazy? Nechce sa mi tomu veriť. Prosím vás, aby ste zvážili a aby ste sa k tým dôkazom vrátili. A keď budú plané, falošné, nepodstatné, rozhodnite tak, ako uznáte za vhodné.“

Písmoznalkyňa tvrdí, že Rusko zmenky podpísal až po roku 2013

Písmoznalkyňa Erika Straková si je istá tým, že Pavol Rusko podpísal zmenky až po roku 2013, avšak komunikácia z Kočnerovej Threemy ukazuje, že k antedatovaniu zmeniek prišlo medzi rokmi 2015 a 2016. Vtedy však už Pavol Rusko nemal podpisové právo za televíziu Markíza.

novycas.sk

Rusko bol nahnevaný, že súd nechce jeho vlastné znalecké posudky

„Prečo to robíte? Veď vy máte právo na voľné hodnotenie dôkazov. Vyzerá to, že je to dopredu dohodnuté. Ja tomu neverím, ale vyzerá to tak. Prečo tie dôkazy nechcete?”

Spochybňoval tak i súd, sudcu a celú justíciu. Proces bol náročný ako preňho, tak aj pre jeho manželku, ktorú chcel mať pri prečítaní rozsudku pri sebe.

Prečítajte si tiež:
Kedy pôjdete do dôchodku? Kalkulačka na uľahčenie výpočtu

Napriek tomu, že si Rusko „ide svoje”, dôkazy nepustia

Na tom, že je nepravdepodobné alebo priam vylúčené, že Rusko podpísal zmenky v roku 2000, obhajoba vidí v krokoch analýzy znalcov podpisov chyby a odvoláva sa na ne.

Mariána Kočnera čaká ešte ukončenie procesu pojednávania vo veci vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Pri dnešnom vyslovení verdiktu “vinní” si vydýchli nejeden priateľ či nepriateľ Mariána Kočnera, ktorý sa nevedel nabažiť moci a svoj vplyv a nedotknuteľnosť potreboval dokázať absurdným spôsobom, akým je vražda jemu nepohodlného novinára, Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Hoci dostal za kauzu zmeniek trest odňatia slobody 19 rokov, nie je to jediný trest odňatia slobody, ktorý Slovensko od našej justície očakáva. Budeme veriť, že súd je a aj bude rovnako nekompromisný pri verdikte, ako bol aj v dnešnom prípade.

Minútu po minúte si môžete prečítať TU!

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií