fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Iba 2 otázky ti dokážu povedať, či si génius alebo schizofrenik! Ako obstojíš v tomto teste?

Máte tip? napíšte nám mailom

Si génius či schizofrenik?

Na internete je kvantum osobnostných testov, no väčšina z nich má kopec otázok a sú pomerne zdĺhavé. Test, ktorý ti ale prinášame dnes, má iba 2 otázky, ktoré ale dokážu prezradiť omnoho viac, než si myslíš. Takže sa sústreď a nad svojou odpoveďou pouvažuj.

 

Prvá otázka

Je maska vypuklá len z jednej strany alebo z oboch?

 

Druhá otázka

Do ktorej strany sa maska otáča?

 

 

Riešenie nájdeš na ďalšej strane

Poďme teda zistiť, či si génius alebo schizofrenik…

Najprv si povieme správne odpovede na naše 2 otázky.

1. odpoveď: Maska je vypuklá iba z jednej strane.

2. odpoveď: Maska sa otáča iba smerom doprava.

Výsledok testu je takýto:

Ak si na obe otázky odpovedal NESPRÁVNE, si úplne bežný a normálny človek, ktorého mozog podľahol optickej ilúzii. Mozog obyčajného jedinca má totiž tendenciu podliehať sebaklamu a na optickú ilúziu naletí.

Schizofrenik vyššie spomínanú predstavivosť nemá a tak na obe otázky odpovedá správne, pretože jeho mozog nedokáže nadviazať spojenie medzi detailami. Jednoducho vníma masku takú, aká je, čiže jednostranne vypuklú a točiacu sa jedným smerom.

Génius taktiež odpovedá na obe tieto otázky správne. Aký je teda rozdiel medzi ním a schizofrenikom? Génius má čo-to z obyčajného človeka i schizofrenika. Dokáže však svoj mozog “prepínať” tak, že túto ilúziu vníma aj ako bežný jedinec, aj ako schizofrenik.

 

Prečítajte si tiež:
Vianočné pohľadnice so Svätou rodinou vo vojnových zónach!

 

Zdroj: Bright Side

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií