fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

21-ročná študentka vyrába špeciálne rúška pre nepočujúcich

V súčasnosti čelí celý svet vážnemu nedostatku nevyhnutných zdravotníckych pomôcok. Nedostatok masiek podnietil ľudí, aby si jednoducho vyrobili svoje vlastné rúška. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Vysokoškolská študentka Ashley Lawrence si však všimla, že nikto nešije rúška pre nepočujúcich a zle počujúcich. Pretože počet prípadov koronavírusu stúpa, je dôležité, aby ľudia mali základné zdravotnícke pomôcky.

Ashley sa preto rozhodla pomôcť a vytvorila vlastné rúška  pre tých, ktorí to potrebujú.

,,Po zistení, že je nedostatok masiek vhodných pre nepočujúcich, som sa rozhodla, že začnem vyrábať rúška pre nepočujúcich.”

Ponuka rúšok pre nepočujúcich je obmedzená

Ashley, ktorá je v súčasnosti v izolácii, študuje vzdelávanie pre nepočujúcich na univerzite v Kentucky.

21-ročná študentka dostala nápad na projekt, keď si uvedomila, že ponuka masiek vhodných pre nepočujúcich je veľmi obmedzená.

Rúška vyrábajú spolu s mamou

Spolu s mamou začali vyrábať rúška s plastovým okienkom na mieste, kde sú ústa. Rúško je vhodné pre tých, ktorí používajú znakovú reč a čítanie z pier ako spôsob komunikácie. Výhodou rúška je, že ľudia sú schopní vidieť pery človeka.

 

Kampaň GoFundMe

Ashley zverejnila svoju tvorbu na Facebooku a čoskoro sa ukázalo, že po maskách je veľký dopyt.

Prečítajte si tiež:
Tento chalan sa zbláznil! Potrel svojej priateľke tampón chilli papričkou. Toto nikdy nerob!

Jej príspevok získal pozornosť médií a momentálne má objednávky od ľudí z celej Ameriky. Dievča ich zatiaľ vyrába len toľko, koľko dokáže.  Ľuďom ich posiela zadarmo. Avšak s rastúcim dopytom plánuje rozdávať bezplatné vzory a návody, aby si ľudia mohli vytvoriť svoje vlastné.

Ashley vytvorila kampaň GoFundMe, aby jej ľudia pomohli zaplatiť spotrebný materiál.

 

Nosenie ochranného rúška alebo respirátora má význam u chorej osoby s respiračným ochorením alebo u zdravej osoby, ktorá sa zdržuje v blízkosti človeka s respiračným ochorením.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj boredpanda

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií