fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tento 3-dňový detox celého tela ti pomôže schudnúť, ale i zlepšiť zdravie

Dnes sa zameriame na cukor a fakt, že jeho nadmerná spotreba je zodpovedná za obezitu, cukrovku, ale i kardiovaskulárne ochorenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prichádza detox, ktorý zatočí s cukrom a kilogramami!

Málokto vie, že môže dôjsť k predávkovaniu cukrom. Medzi príznaky tohto predávkovania patrí napríklad nachladnutie, únava, hyperaktivita a následný pokles energie, kvasinkové infekcie, výkyvy nálad a depresie. Ak je človek predávkovaný sacharidmi dlhodobo, hrozí dokonca rakovina prsníka, diabetes či ochorenia obličiek a srdca.

Mnoho ľudí žije v tom, že ak bude piť ovocné šťavy a jesť rôzne cereálie či jogurty, bude to mať na ich zdravie pozitívny vplyv. Sú však na omyle. Tieto potraviny obsahujú množstvo cukru.

Treba však vedieť rozlíšiť zdravý cukor od pridaného. Zdravé sacharidy sa nachádzajú napríklad v ovocí, zelenine či niektorých mliečnych výrobkoch. Pridaný cukor sa skrýva v alkoholických i nealkoholických nápojoch, najmä v tých sladených. Nachádza sa však i vo všetkých druhoch spracovaných potravín, napríklad aj v syrových nátierkach či pikantných omáčkach. Zarážajúci je tiež fakt, že jedna detská výživa sa obsahom cukru rovná jednej plechovke Cola Coly.

Faktom však je, že ľudské telo cukor potrebuje a pri vstupe do organizmu ho využije na dobitie energie. Nadbytočný cukor sa však ukladá ako tuk a to najmä v oblasti brucha, stehien a bokov. A keďže je cukor všade, telo si na ňom vytvára závislosť, takže sa pri detoxe môžu dostaviť abstinenčné príznaky, ktorými sú napríklad chute, ospalosť, bolesť hlavy či podráždenosť.

Prečítajte si tiež:
Veterinári varujú: Prestaňte kupovať mopslíkov a buldogov!

Trojdňový detox, ktorý je zameraný na zbavenie cukru z tela, ti pomôže zatočiť nielen s kilogramami navyše, ale tiež zlepší tvoje zdravie v dlhodobom horizonte. Stačí dodržať tento jedálniček:

Prvý deň trojdňového detoxu:

 • raňajky: 3 varené vajíčka alebo 1 šálka ovsených vločiek s mandľami (alebo orechmi)
 • desiata/olovrant: 1 malá miska orechov
 • obed: kuracie prsia so zeleninou (repa, fazuľa)
 • večera: losos s dusenou brokolicou a šampiňónmi

NEZABUDNI VYPIŤ ASPOŇ 2 LITRE VODY!

Druhý deň trojdňového detoxu:

 • raňajky: 3 miešané vajíčka so špenátom alebo brokolicou
 • desiata/olovrant: 1 malá miska orechov
 • obed: kapustový šalát s mrkvou, petržlenom, červenou a žltou paprikou, dochutený soľou, olivovým olejom a jablčným otcom
 • večera: pečená treska s pečeným ružičkovým kelom a repou, alebo s dusenou zeleninou

NEZABUDNI VYPIŤ ASPOŇ 2 LITRE VODY!

Tretí deň trojdňového detoxu:

 • raňajky: 3 miešané vajíčka s krevetami, vlašskými orechmi a reďkovkovým šalátom
 • desiata/olovrant: 1 malá miska orechov
 • obed: pečené kura s tymiánom, olivami a cibuľou
 • večera: hnedá ryža s paradajkami, hubami a bazalkou

NEZABUDNI VYPIŤ ASPOŇ 2 LITRE VODY!

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj fitnessandpower.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií