fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

3 dôvody, prečo milujeme Gilmorky a pozeráme ich stále dookola

Máte tip? napíšte nám mailom

Gilmorky sú večné a nesmrteľné. Každá z nás ich určite minimálne raz už videla a keď náhodou zbystríme zrak a zazrieme v telke pri prepínaní kanálov zbožňovanú Rory, okamžite upriamime pozornosť na to, čo sa v Stars Hollow deje. Zamyslela si sa niekedy nad tým, prečo ich vlastne tak milujeme, v čom je ich neutíchajúce čaro a ako je možné, že si nás aj po takom dlhom čase dokážu získať, bez ohľadu na to, či máme 15 alebo 45?

Ten ich gilmorovský humor

Humor, ktorému rozumieme vždy a každú z nás rozosmeje, nech už nás zastihne v akomkoľvek životnom období a v akejkoľvek nálade. Večne ironická a uštipačná Lorelai a Rory, ktorá za svojou mamou ani trošku nezaostáva. Nie každý v ich živote si s ich humorom rozumie, no my ho všetky milujeme. Len ony totiž dokážu nazerať aj na vážne veci s takou ľahkosťou a nadhľadom.

Káva – všetky ju potrebujeme

Káva. Kávu. Jednu kávu. Ešte kávu, prosím. Toto zaznie v každom jednom diely nespočetne veľakrát. A povedzme si úprimne – ktorá z nás nemiluje kávu a nepotrebuje ju? Veď káva je niekedy jediná vec, ktorá nás drží nad vodou! A niekedy je to jediná vec, kvôli ktorej si umyjeme vlasy a vyjdeme z bytu, len aby sme si ju kúpili, ak nám náhodou doma dôjde. Káva je elixír života! A dobre to vedeli aj Rory a Lorelai. Bez kávy nevyšli z domu! Slovo káva sa v seriály objavilo toľkokrát…

Prečítajte si tiež:
Šperky Márie Antoinetty, ktoré ju stáli jej povesť a život, idú do dražby. Pripravte si milióny eur

Ach, tí muži

Ktorá z nás nemá problémy s mužmi. Keď sme dlho samé, chceme si rýchlo niekoho nájsť, kto bude dokonalý a perfektný partner. Keď zas máme partnera, nikdy nám nie je dosť dobrý a stále nám na ňom niečo chýba a vadí. A niekedy sa možno stane aj nám, že tú najväčšiu lásku máme celý čas po boku. A inak to nebolo ani  v prípade Rory a Lorelai. Muži v ich živote prichádzali a odchádzali, jedni striedali druhých. A Lorelai sa nakoniec vydala za muža, ktorého mala celý čas pri sebe a našla šťastie. Nuž, sú pre nás aj v vzorom, že nájsť skutočné šťastie a lásku môže občas trvať aj viac ako 40 rokov.

Ambície siahajúce do neba

Ambície boli to, čo Rory pravdepodobne zdedila po svojej mame. Lorelai túžila od prvej časti mať vlastný hotel. Chodila na večernú školu, len aby mala dosť vedomostí, chodili na kurzy… A Rory, tá mala vo svojom živote od začiatku jasno. Pôjde na najlepšiu školu a stane sa skvelou novinárkou. Každá máme ambície a vďaka Lorelai a Rory vidíme, že aj keď niekedy sedíme dva dni na gauči s mastnými vlasmi a objednávame si trikrát do dňa pizzu, aj tak môžeme tie svoje ciele napokon dosiahnuť.

Prečítajte si tiež:
Kanibali opísali, ako chutí ľudské mäso! Z toho sa ti zdvihne žalúdok

Foto: Flickr

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií