fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

3 skvelé cviky na ovisnuté paže. Vieme, ktoré to sú

Máte ovisnuté paže a neviete, čo s tým robiť? Poznáme 3 skvelé cviky, vďaka ktorým budú vaše paže pevnejšie.

Existujú rôzne triky, ako vyzerať lepšie. Jedným z nich je dať si topánky s vysokými podpätkami k šatám, aby ste mali štíhlejšie nohy alebo si dať sťahovacie prádlo, aby ste mali ploché brucho. Trik na skrytie ovisnutých paží neexistuje, ale poznáme 3 cviky, ktoré vám ich pomôžu spevniť.

Ovisnuté paže bijú do očí pri šatách, krátkych tričkách či v topoch. Ľudia si ich všimnú skôr ako chudé brucho alebo pevný zadok. Poznáme tri jednoduché cviky ako s nimi zatočiť a mať pevnejšie ruky. (Samozrejme, je potrebné zmeniť aj stravu.)

Pre krásny tvar je potrebné spevniť hlavne svaly ramien, bicepsy a tricepsy (práve pri pravidelnom posilňovaní tricepsu, resp. zadnej časti paže, predchádzate ovisnutým rukám).

3 cviky na ramená a paže podľa trénera Pavla Dvořáčka, ktoré vám pomôžu zbaviť sa ovisnutých paží:

1. cvik

Zoberiete si činky, ktoré dvihnete tak, aby vaše ruky zvierali 90 stupňový uhol (dlane smerujú dopredu). Potom ruky s výdychom vytlačíte nad hlavu. Nezabudnite, že počas cviku majú byť kolená mierne pokrčené a chrbát vystretý. Počet opakovaní si zo začiatku zvoľte menší, napr. 5 x.

2. cvik

Tento cvik spočíva v tom, že budete robiť akoby drepy na rukách pomocou lavičky alebo stoličky. Ide o tricepsovú extenziu o lavičku. Cvik môžete vykonávať ľahším spôsobom a to s pokrčenými nohami alebo ťažším spôsobom s vystretými nohami. S nádychom idete dole a s výdychom naspäť hore. Pozor si dajte na prepínanie lakťov. Rovnako ako pri prvom cviku, zvoľte si najskôr menší počet opakovaní, ktorý budete postupne zvyšovať.

3. cvik

Posledný cvik patrí pod sériu plank a je na posilnenie rúk aj brucha. Východiskovou pozíciou je plank na lakťoch. S výdychom idete hore, čiže vystriete jednu ruku a potom druhú. Potom idete naspäť na lakte a znova hore. Chrbát by ste mali držať rovno a neprehýbať sa. Skúste vydržať 20 sekúnd, keď to zo začiatku nepôjde, tak to zmenšite na 10 sekúnd.

Ľahší variant tohto cviku je ten, že pokrčíte kolená a položíte ich na zem a rovnako budete meniť pozíciu z lakťov na ruky, resp.dlane.

Ruky môžete posilňovať s vlastnou váhou, pomocou činiek a rôznych závaží, dokonca aj s fľašami plnými vodou. Aj keď zo začiatku nebudete vládať a začnete s malou váhou (napr. 1-2 kg), vďaka pravidelnému cvičeniu – aspoň 2 x týždenne, si budete môcť dovoliť váhu činiek zvýšiť.

Zdroj: www.prozeny.cz

Zdroj obrázka: pixnio.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií