fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalšia novinka pre motoristov: 365-dňová diaľničná známka príde už vo februári!

Máte tip? napíšte nám mailom

Motoristov čaká ďalšia zmena. Dostupná bude 365-dňová diaľničná známka, ktorá bude platiť  presne rok po tom, čo si ju zakúpite.

Vodiči budú môcť od februára budúceho roka využiť nový typ diaľničnej známky. K dnes existujúcej ročnej, mesačnej a desaťdňovej pribudne aj známka platná 365 dní. Jej cena bude stanovená rovnako ako pri ročnej známke na 50 eur. Platiť bude od polnoci prvého dňa zakúpenia. Rezort dopravy sa stotožnil  s návrhom, ktorý plánuje predložiť poslankyňa za MOST-HÍD, Irén Sárközy. Podnikne kroky, aby mohol byť tento typ známky zavedený do praxe.

Ročná kalendárna známka nezmizne

Každý bude mať odteraz možnosť sa rozhodnúť, od kedy si chce zaplatiť 356-dňovú známku. Chcem ale vodičov upozorniť, aby boli zodpovední a pri nákupe nového typu známky vždy zanechávali na seba kontaktné údaje. Iba tak môžu byť v budúcnosti automaticky upozornení, že sa im končí jej platnosť a pomôže im to vyhnúť sa pokute z nepozornosti,“ povedal minister dopravy  výstavby SR Arpád Érsek.

Prečítajte si tiež:
Láska tohto otecka nepozná hranice. Keď zistíte, aké prekvapenie prichystal svojej dcére, zostanete v nemom úžase

Opozičné návrhy, ktoré rátali s okamžitým a úplným zrušením klasickej ročnej známky, podľa mňa neboli správne a priniesli by chaos. Preto som sa rozhodla iniciovať spolu s ministerstvom dopravy riešenie, ktoré bude vyhovovať všetkým,“ povedala na spoločnej tlačovej konferencii poslankyňa za stranu MOST-HÍD, Irén Sárközy.

Zdroj: zenskyweb.sk

Dodatočná, 365-dňová diaľničná známka, je určená predovšetkým pre ľudí, ktorí si kúpia auto v priebehu roka a chystajú sa intenzívne využívať diaľnice a rýchlostné cesty. Vodiči, ktorí sa rozhodnú využiť ročnú kalendárnu známku budú mať aj naďalej možnosť využívať ju trinásť mesiacov.Dátum, kedy si majú vybaviť novú, je zároveň jednoducho zapamätateľný.

V roku 2019 prvýkrát od spustenia elektronickej diaľničnej známky si ju viac ako polovica vodičov kúpila elektronicky a nie na pumpách. To je jeden zo základných predpokladov, aby ľudia korektne vyplnili svoje kontaktné údaje a boli automaticky upozornení na blížiaci sa koniec jej platnosti.

Noviniek je viac

Už začiatkom roka 2020 nás čakajú parlamentné voľby. Aktuálny minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek v poslednom období prináša mnoho noviniek, ktorými sa snaží motoristom pomôcť. Medzi ne patrí 365 dňová diaľničná známka, autolekárničky s neobmedzenou dobou platnosti či zvýšenie povolenej rýchlosti na diaľnici.

Prečítajte si tiež:
Prevratné zistenie: Ohrozený druh koál dostal vďaka výkalom novú šancu na prežitie

Zdroj: mindop.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií