4 filmy, o ktorých budete premýšľať ešte pár hodín #1

4 filmy, o ktorých budete premýšľať ešte pár hodín #1

Mali ste už niekedy taký čudný pocit po dopozeraní filmu, že ste nad tým filmom rozmýšľali ešte pol dňa? My vám teraz predstavíme štyri filmy, po ktorých takýto pocit určite budete mať! Sú to filmy rôznych žánrov od mysterióznych, romantických až sci-fi.


 

Osudový dotyk

Evan Treborn (Ashton Kutcher) mal v detstve časté výpadky pamäte, preto mu psychológ doporučil písať denníky. Po rokoch sa dostal k týmto denníkom a začal si ich čítať. V tom zistil, že ma neobyčajnú schopnosť prostredníctvom svojich denníkov vrátiť sa do svojho detstva a zmeniť všetko, čo negatívne ovplyvnilo jeho život. No zistil, že keď niečo chcel zlepšiť, iné zhoršil. Dokázal nakoniec dať všetko do poriadku, aby nikto nemusel trpieť?

Správcovia osudu

Čím chcete byť? Myslite si, že všetky vaše konania sú podmienené iba na základe vášho svedomia? Čo ak sú medzi nami ľudia, ktorí ovládajú tento svet a usmerňujú ľudí  aby konali to, čo bude pre tento svet najlepšie? David Norris (Matt Damon) rozbehne boj o ženu, do ktorej sa na prvý pohľad zamiluje, no ľudia, ktorí chcú z neho úspešného politika, mu budu vždy pod nohy klásť prekážky. Dôvod, prečo nemôže byť viceprezident USA a zároveň žiť so svojou láskou zistite sami v tomto filme, ktorý ma celkom prekvapivý koniec.

Klub poslednej nádeje

Ronovi Woodroofovi (Matthew McConaughey) lekári diagnostikovali AIDS a povedali mu, že má iba 30 dní života pred sebou. Väčšina ľudí by si usporiadala svoj život, no on sa s tým nechcel zmieriť. Namieril si to do Mexika a hľadať alternatívnu formu liečby. Domov sa vracia s plným kufrom rôznych vitamínov, ktoré sú prospešné pre telo, no nemá to iba pre svoju spotrebu. Otvorí si Klub poslednej nádeje, kde každý, kto má rovnakú diagnózu dostane za mesačné členské zmes týchto vitamínov, ktoré pomáhajú viacej ako lieky farmaceutických spoločností. Čo si myslíte, koľko dní sa tento hrdina, ktorý vzal život do vlastných rúk dožil? Tento film je natočený podľa skutočnej udalosti.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Lady GaGa hrá hlavnú rolu v pripravovanom filme A Star is Born. Pozrite si trailer

Requien za sen

Každý z nás je na niečom závislý. Či sú to priatelia, jedlo alebo látky, ktoré poškodzujú naše telo. Dá sa s tým bojovať? Viete, kedy kontrolujete svoju závislosť a kedy závislosť kontroluje vás? Štyria ľudia majú rôzne závislosti a  film mapuje správanie týchto ľudí, ktorí potrebujú svoju drogu a je im jedno, akým spôsobom ju získajú. O tomto filme netreba veľa písať, stačí si ho pozrieť no určite vás prinúti sa zamyslieť, či je vo vašom živote niečo, kde si poviete, že ste závislý.

Google+ Linkedin