fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 najlepšie cviky na odstránenie celulitídy. Vieme, ktoré to sú!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pre ženy je celulitída priam nočnou morou. Aj keď je ťažké bojovať s ňou, poznáme cviky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nepríjemnej pomarančovej kože natrvalo.

Celulitída trápi ženy na partiách, ako sú zadok a stehná. Mnohé sa snažia proti celulitíde bojovať najlepšie, ako vedia. Žiaľ,očakávané výsledky sa nemusia dostaviť. Skúste 4 cviky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa celulitídy.

Pohyb a cvičenie je dobré na rôzne časti tela, rovnako aj na celulitídu na stehnách. Pozrite sa na najlepšie cviky, ktoré vám pomôžu v boji proti nej.

1. Cvik

Ľahnite si na zem s rukami roztiahnutými do strán, ľavú nohu pokrčte v kolene a chodidlo položte na podlahu. Pravú nohu natiahnite rovno hore, stiahnite zadok a zdvihnite boky hore, kým nevytvoríte priamku od ramien až po kolená. V polohe vydržte 2 sekundy, pričom držíte váš zadok a brucho stiahnuté. Vráťte sa dole a cvik zopakujte aspoň 10x na každú nohu. Dôležité je, aby sa váš trup a boky pohybovali ako jedno a chrbát by mal byť v priamom smere po celý čas.

Prečítajte si tiež:
Vitamín K a jeho výhody, o ktorých ste nevedeli

2. Cvik

Spätné výpady. Vezmite si činku do každej ruky a postavte sa na šírku bokov. Potom sa posuňte pravou nohou dozadu a smerom nadol. Vaše koleno musí dosiahnuť 90 stupňový uhol. Vráťte sa do východiskovej polohy a cvik zopakujte na ľavú nohu. Môžete si dať prvý deň 3-5 výpadov na každú nohu. Postupne, môžete zvyšovať.

Ďalšie cviky nájdete na druhej strane článku.

Pre ženy je celulitída priam nočnou morou. Aj keď je ťažké zbaviť sa jej, poznáme cviky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa pomarančovej kože natrvalo.

3. Cvik

Výkopy. Zoberte si činky a držte ich v rukách po stranách. Postavte sa jednou nohou na step alebo lavičku (trošku vyvýšená plocha). Zatlačte pätu a postavte sa nahor, zároveň vykopnite koleno opačnej nohy hore. Potom sa vráťte dole, kým sa noha nedotkne podlahy – to tvorí jedno opakovanie. Následne opakujte na každú nohu čo najviac. Samozrejme, je dobré, aby ste pri prvom cvičení urobili menej cvikov na každú nohu a postupne zvyšovali.

Prečítajte si tiež:
Nočné používanie smartfónov vedie nielen k poruchám spánku, ale i depresii. Vedci zistili večernú hodinu, kedy by sme ho mali položiť z rúk

4. Cvik

Cvik nazývaný mŕtvy ťah. Zoberte si činku a držte ju v strede s rukami od seba. Postavte sa na šírku ramien s mierne ohnutými kolenami. Potom sa ohnite v bokoch bez zmeny uhla v kolenách a prehnite trup, pokiaľ nebude rovnobežný s podlahou. Vráťte sa späť nahor a opakujte aspoň 10x.

Cviky je dôležité robiť pomaly a hlavne správne. Ak sa chcete, žienky, zbaviť pomarančovej koži na stehnách, skúste tieto cviky.

Zdroj: milujemecviceni.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií