fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 ohýbacie telefóny či tablety, ktoré vyjdú tento rok

Máte tip? napíšte nám mailom

V minulom roku sa niekoľko technologických spoločností rozhodlo, že svet potrebuje telefóny s ohýbateľnými obrazovkami. V skutočnosti nebolo veľa príležitostí vyskúšať si tieto vymoženosti, no najznámejšia, Samsung Galaxy Fold, bola prinajmenšom zaujímavým sklamaním. Dobrou správou je, že v roku 2020 sa na trh dostanú ďalšie ohýbacie telefóny či tablety, ktoré snáď budú stáť za to.

„Zmenili sme tvar telefónu a tvar zajtrajška,“ znie slogan telefónu Galaxy Fold od Samsungu. Už na prvý pohľad si väčšina uvedomila, že skladací telefón neoplýva vlastnosťami, ktoré sľubovala reklama. Pre mnohých bol tento telefón viac sklamaním než potešením. Rok 2020 možno prekvapí a prinesie zaujímavé modely skladacích zariadení, ktoré zaujmú nie len elegantným dizajnom, ale aj využitím.

1. Motorola RAZR telefón od spoločnosti Motorola

Spomínate si na originálny Motorola RAZR telefón? V roku 2004 bol ultratenký vyklápací telefón hitom celého sveta. Napriek tomu, že nebol najlepším telefónom, každý, kto ho vlastnil, bol oveľa viac „cool“.

Koncom minulého roka spoločnosť Motorola príjemne prekvapila správou o novej verzii RAZR s hladkou a ohnutou obrazovkou. Keď je telefón otvorený, skutočne sa podobá na dlhý smartphone. Po zatvorení je na vonkajšej strane stále malá obrazovka, na ktorej môžete pracovať. Vzhľad sa od starého modelu RAZR príliš nelíši, no nové funkcie sú skutočne pozoruhodné.

Telefón by sa mal na svet dostať začiatkom roku 2020. Horšou správou je, že bude stáť vyše 1 300 eur.

Prečítajte si tiež:
Ako si zachovať kyberbezpečnosť: Je to dnes vlastne možné?

zdroj: Karissa Bell (mashable.com)

2. Nasledovník Galaxy Fold of spoločnosti Samsung

Po minuloročnom sklamaní z Galaxy Fold je pochopiteľné, že veľa ľudí je voči novému modelu od Samsungu skeptických. Pozitívnejší jedinci by sa na Samsung mohli pozrieť ako na odvážnu spoločnosť, ktorá zašla tam, kam žiadna iná nie. Predsa len, je pozoruhodné, že po minuloročnom neúspechu sa spoločnosť nevzdala a vo vývoji pokračovala ďalej.

Ide o telefón nazvaný Galaxy Bloom a zatiaľ o ňom nie je veľa známe. Hovorí sa, že by mal vyjsť už vo februári 2020 a jeho cena sa bude pohybovať okolo 800 eur. Všetko ostatné je zahalené rúškom tajomstva.

3. Tablet a telefón spoločnosti Microsoft s dvomi obrazovkami

Minulý rok v októbri ohlásila spoločnosť Microsoft dve novinky, ktoré síce nemajú ohýbacie obrazovky, no môžete ich fyzicky ohnúť. Obe tiež majú veľmi dobrý dizajn, za čo Microsoftu patrí palec hore.

Microsoft pomstil smrť svojho mobilného operačného systému Windows Phone prostredníctvom telefónu Surface Duo. Telefón je so systémom Android a má dve obrazovky. Na rozdiel od iných skladacích telefónov tento model pôsobí ako jedna veľká obrazovka. Iba malý, ľahko viditeľný pánt oddeľuje dve obrazovky. Model je ideálny pre všetkých, ktorí chcú robiť dve veci naraz.

Môžete tiež vyskúšať ďalšiu novinku, ktorá sa od tej prvej príliš nelíši. Ide o tablet, ktorý má tiež dve obrazovky. Namiesto Androidu však ponúka upravenú verziu systému Windows 10.

Prečítajte si tiež:
Čo je 6G? Technológia 5G pri nej môže vyzerať ako amatér

Ceny, rovnako ako dátumy vydania, sú zatiaľ neznáme. Je však vysoko pravdepodobné, že sa budete musieť buchnúť po vrecku.

zdroj: design-milk.com

4. Super-drahý notebook od spoločnosti Lenovo

Spoločnosť Lenovo na konferencii CES oznámila, že nový notebook ThinkPad X1 Fold by sa mal na trh dostať už v polovici tohto roku a bude stáť vyše 2 200 eur. Nie, nie je to žart. Cena sa môže zdať prestrelená, no treba brať do úvahy fakt, že ohýbacie notebooky zažívajú ranú éru. Na rozdiel od Surface Duo má nový model 13,3-palcovú obrazovku s 2 048 x 1 536 pixelmi.  

Ak ho úplne rozložíte, funguje ako tablet. Ak ho ale zložíte iba do polovice, horná polovica sa zmení na obrazovku a spodná polovica na virtuálnu klávesnicu. To nie je všetko. Bude sa dodávať s malou klávesnicou pre prípad, že by ste chceli písať a zároveň užívať výhody obrovskej obrazovky.

zdroj: Zlata Iveleva (mashable.com)

Rok 2020 je len na začiatku a môže priniesť niekoľko ďalších nových vymožeností vo svete techniky. Napríklad, Apple doposiaľ neodhalil žiadny plán na skladacie zariadenia. Pokiaľ uvedené telefóny, tablety či počítače nebudú podobnou katastrofou, ako Samsung Galaxy Fold, máte sa na čo tešiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií