fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 Hororov, ktoré by si si nemal nechať újsť

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý z nás si občas pozrie nejaký  ten film. Niekto filmy miluje tak, že si ich pozrie niekoľko do týždňa, a niekto zase iba raz za čas. Je veľa žánrov, ktoré ľudia obľubujú ale sú aj také, ktoré väčšina z nás nemá rada. Typickým príkladom sú horory. Mne osobne sa horory páčia, vyvolávajú vo mne rôzne pocity a pomáhajú mi prekonávať môj mierny strach. Ale poznám aj ľudí, ktorí horory nenávidia. Boja sa krvavých scén, rôznych  príšer a nedokážu tak ovládať svoju úzkosť. Niekoľko krát sa mi stalo, keď som s kamarátmi dopozerala horor,  že väčšina z nich sa bála ísť domov. Mysleli si totiž, že cestou domov na nich niečo vyskočí.

Ale dosť by už bolo rozprávania. Rozhodla som sa, že zostavím rebríček TOP 5 hororov, ktoré sa mne osobne páčili a nemali by ste si ich nenechať ujsť ani vy.

5. MAGGIE

Tento film by som ja osobne odporúčala ľuďom, ktorí začínajú s horormi. Hlavnou postavou tohto hororu je 16- ročné dievča Maggie, ktoré sa nakazí vírusom spôsobujúcim premenu na zombie. Nákaza sa neobjaví hneď ale postupom času. Horor kombinuje aj rodinnú drámu, kde ukazuje ako sa Maggie spolu so svojou rodinou na čele s otcom Wadeom (Arnold Schwarzenegger) snaží s touto situáciu vyrovnať.

Prečítajte si tiež:
Leonardo DiCaprio získal svojho prvého Oscara!

4. ŽENA V ČIERNOM

Film rozpráva o príbehu mladého právnika Arthura (Daniel Radcliffe), ktorý je nútený odísť od svojho syna do odľahlej dediny, aby vyriešil právnické veci ohľadom zosnulého majiteľa rezidencie. Po istom čase strávenom v tejto rezidencii začne odhaľovať miestne tajomstvá, a po čase sa jeho obavy stupňujú. Zistí, že miestne deti zo záhadných okolností umierajú. A keď žena v čiernom začne ohrozovať aj jeho rodinu, tak Arthur je nútený nájsť  spôsob ako vražedný kruh zastaviť.

https://www.youtube.com/watch?v=7lReemWmO5o

3. DES PO ZOTMENÍ

65.rokov po tom čo maskovaný sériový vrah terorizoval malé mestečko Texarkana, ,,Vraždy za úsvitu mesiaca,, začali opäť. Ide o toho istého muža alebo o imitátora? Viacej by mohla vedieť osamelá stredoškoláčka, ktorú vrah zabiť mohol, ale neurobil to. Tento film vznikol podľa hororu z roku 1976 a je inšpirovaný rôznymi hroznými skutočnými udalosťami.

2. LESNÝ DUCH

Hlavná predstaviteľka je mladé dievča Mia, ktoré požiada svojho brata, jeho priateľku  a dvoch kamarátov z detstva,  aby odišli spolu na chatu v lese a pomohli jej vysporiadať  sa navždy s démonmi závislosti. Avšak Mia má také silné abstinenčné príznaky, že ujde z chaty ,v lese narazí na ducha, ktorý  si ju podmaní a začne sa tak séria rôznych príhod…

Prečítajte si tiež:
Dočkáme sa Joker 2? Unikli tajné detaily z prípravy najúspešnejšieho príbehu posledných dní

1.ŽENA V ČIERNOM II: ANJEL SMRTI

Po úspechu prvej časti  Ženy v čiernom prišla na rad aj druhá časť, ktorá sa mne páči viacej a je to skôr  psychologický horor. Dej sa odohráva počas druhej svetovej vojny. Skupina 8 malých školákov z Londýna s dvomi učiteľkami  prichádza na opustenú pevnosť, kde sa nachádza schátraná rezidencia.  V snahe ukryť sa pred vojnou sa v dome prebúdzajú temné sily, ktoré túto rezidenciu prenasledujú už desaťročia a z temnoty sa vracia prízrak ženy v čiernom.

Zdroj: Youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií