5 hrôzostrašných prípadov, ktoré nie sú dodnes vysvetlené

5 hrôzostrašných prípadov, ktoré nie sú dodnes vysvetlené

V modernej histórii sa odohralo niekoľko desivých prípadov, ktorých vyšetrovanie bolo bezvýsledné. Odohrali sa za záhadných okolností a žiadne definitívne riešenie dodnes neexistuje. Prečítajte si 5 hrôzostrašných udalostí, ktoré zatiaľ nikto neobjasnil.

Upír z Atlasu

image81

Lilly Lindestrom (32) sa živila ako prostitútka. V 30-tych rokoch minulého storočia žila v apartmáne v Štokholme, konkrétne v mestskej štvrti nazývanej Atlas. Na konci apríla 1932 ju navštívili priatelia spolu so susedkou Minnie a plánovali, ako oslávia sviatok 1. mája. V tom Lilly obdržala telefonický hovor od potencionálneho klienta.


4. mája zostala Minnie znepokojená, pretože Lilly od osláv nevidela, a tak zavolala políciu. Policajti vyvalili dvere do jej apartmánu. Lilly ležala mŕtva na posteli, bola nahá a jej oblečenie bolo úhľadne poskladané vedľa nej. Bola zavraždená tromi tupými údermi do hlavy neznámym predmetom. V izbe sa nachádzala šálka, na ktorej boli krvavé šmuhy. Vyšetrovatelia zistili, že v tele nebohej chýba značné množstvo krvi, ktorá bola doslova vysatá. Polícia nikdy nevypátrala útočníka, ale získal prezývku Upír z Atlasu, keďže zrejme vypil krv svojej obete.

Stopársky horor

wps76aa-tmp_thumb2

Pri každom vyšetrovaní násilného trestného činu vynakladá polícia enormné úsilie, aby vypátrala páchateľa. V 30-tych rokoch sa však vo Veľkej Británii odohral prípad, v ktorom nezistili identitu obete.

Istý Alfred Rouse sa snažil nafingovať svoju vlastnú smrť, a tak zavraždil náhodného stopára pomocou gumového kladiva, ktorým mu trieskal do hlavy. Následne ho posadil za volant svojho auta, ktoré podpálil. Náhodní okoloidúci nahlásili poznávaciu značku auta na polícii, ktorá zakrátko Rousa dolapila. Bol odsúdený na trest smrti obesením. Pátralo sa aj po totožnosti nešťastného stopára. V deň vraždy zmizol na ceste k lekárovi muž menom Wiliam Thomas Briggs, no testy DNA, ktoré si vyžiadali Briggsovi pozostalí v roku 2014, preukázali, že nie je zavraždeným stopárom. Identita nešťastnej obete zostáva neznáma.

Záhada jednej rodiny

article-0-1fd40a9100000578-624_634x615

Bobby, Sherilyn a Madyson Jamisonovci zmizli 8. októbra 2009. Ostalo po nich opustené uzamknuté auto, v ktorom akoby zázrakom prežil ich pes. V automobile sa našli ich občianske preukazy, mobily a 30-tisíc dolárov. Nezistilo sa odkiaľ mali túto hotovosť.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Verte neverte: Záhadný blesk

V roku 2013 boli objavené ich kostrové pozostatky len tri míle od miesta, kde sa našlo ich auto. Okolnosti ich zvláštnej smrti však zostávajú nejasné. Vyrojilo sa množstvo teórií a špekulácií – od hromadnej samovraždy až po nevydarený obchod s drogami. Pri vyšetrovaní detektívi objavili v ich dome “čarodejnícku bibliu” s hrôzostrašnými ilustráciami. Miestny pastor vyšetrovateľom povedal, že Jamisonovci ho opakovane žiadali o pomoc, keďže podľa ich slov sa u nich zjavovali neznáme bytosti.

Vražda v metre

metro-laetitia-toureaux-1937

Talianska vdova Laetitia Toureaux, ktorá žila v 30-tych rokoch v Paríži, viedla dvojitý život. Cez deň pracovala v závode na výrobu lepidiel a v noci navštevovala pod falošným menom nočné kluby, kde sledovala vybraných ľudí a tajné informácie odovzdávala súkromnej detektívnej službe. Bola platená parížskou políciou, čo ju, samozrejme, v tých časoch vystavovalo priamemu nebezpečenstvu.

Večer 16. mája 1937 o 18:00 hod. v stanici metra Porte de Charenston vstúpila do prvej triedy prázdnej vlakovej súpravy. O minútu neskôr, keď vlak zastavil na nasledujúcej zastávke, ju sprievodca našiel brutálne zavraždenú, s nožom vbodnutým do jej krku. Keďže súprava bola prázdna, páchateľ nerušene, pod rúškom tmy, z miesta činu unikol. Nikdy sa nenašli žiadne indície, ktoré by odhalili, kto za Laetitinou vraždou stal. Špekuluje sa však, že vedela niečo o pláne na odstránenie Mussoliniho.

Tajomná dodávka

hc-yale-student-suzanne-jovin-slaying-16-years-001

Suzanne Yovine pochádzala z Nemecka a v roku 1998 bola študentkou univerzity v Yale. Bola veľmi obľúbená, úspešná a pomáhala aj pri dobrovoľníckych projektoch. Naposledy bola videná nažive 4. decembra o 21:30 hod. v priestoroch internátu. O 21:55 tiesňová linka prijala oznámenie o žene, ktorá silno krvácala na rohu Edgehill Road a East Rock Road, vzdialenej dve míle od univerzitného kampusu.

Polícia prišla na miesto o tri minúty. Žiaľ, Suzanne už nebolo pomoci. Bola zavraždená 17 bodnými ranami do chrbta a hlavy. Vyšetrovatelia dostali informácie o neznámom mužovi, ktorý utekal z miesta činu a hnedej dodávke, ktorá stála opodiaľ. Za nechtami študentky boli objavené stopy cudzej DNA. Suzanne bola pravdepodobne zavraždená v dodávke, no žiadna konkrétna stopa nebola objavená.

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*