Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 najstrašidelnejších miest na svete. Odvážite sa vstúpiť?

Poďte sa s nami prejsť po siedmich miestach, na ktorých by ste sa uprostred noci určite nechceli ocitnúť. Ak na dovolenke uprednostňujete nie celkom tradičné destinácie a vylihovanie na pláži vás nebaví, pokojne sa nechajte inšpirovať. Ak ste, naopak, zástancami pokojnej dovolenky, týmto miestam sa rozhodne vyhnite. Predstavujeme vám päť najstrašidelnejších miest sveta.

1. Ostrov bábik, Mexiko

Ostrov bábik (La Isla de las Muñecas) nájdete neďaleko centra Mexico City. Na stromoch, plotoch a vlastne akýchkoľvek voľných plochách tu nájdete visiace bábiky. Väčšina z nich vyzerá, akoby vystúpila zo zlých snov. Niektorým chýba oko, niektorým končatiny a do niektorých sa už poriadne zahryzol zub času.

Ako prvý začal túto zvláštnu tradíciu istý Don Julián Santana. Podľa miestnej legendy našiel Don Julián pred viac než 50 rokmi v rieke telo mŕtveho dievčatka. O niekoľko dní neskôr našiel neďaleko miesta nálezu aj bábiku. Bol presvedčený, že patrila práve utopenému dievčatku. Julián bábiku zavesil na strom, aby si uctil pamiatku dievčatka. Jej smrť ho natoľko poznamenala, že zasvätil celý svoj život vešaniu rôznych bábik po ostrove. V roku 2001 Julián umrel, našli ho utopeného na tom istom mieste, kde pred rokmi údajne našiel mŕtvolu dievčatka. Odvtedy turisti pokračujú v jeho diele, a tak na stromoch pribúdajú stále nové bábiky. 

2. Pripiať, Ukrajina

O černobyľskej katastrofe sa už popísali tisícky stránok a natočili stovky dokumentov. Katastrofa, ktorá sa udiala neďaleko mesta Pripiať na Ukrajine, však stále vzbudzuje emócie.

26. apríla 1986 došlo v jadrovej elektrárni Černobyľ k havárii. O deň neskôr nariadila vláda ZSSR okamžitú evakuáciu mesta Pripiať. Utekajúcim ľuďom bolo povedané, že odchádzajú len na tri dni, aj preto si so sebou brali len tie najcennejšie veci. Do Pripiate sa už nikdy nevrátili. Mesto preto aj po rokoch vyzerá ako zakliate v čase.

Ak by ste chceli vidieť elektráreň a mesto Pripiať, dnes už to nie je problém. Lokálne turistické agentúry organizujú vstupy do týchto miest. Vidieť môžete napríklad lunapark, školu, plaváreň či reaktor číslo 4.  

3. Les samovrahov, Japonsko

Les Aokigahara nájdete na úpätí hory Fudži, má rozlohu približne 30 kilometrov štvorcových. Namiesto miestnej fauny a flóry v ňom pravdepodobne zakopnete o pozostatky nebožtíkov. Do lesa totiž každoročne chodí umrieť niekoľko stoviek ľudí.

Napríklad v roku 2010 polícia zaznamenala až 200 pokusov o samovraždu, dotiahnuť do konca sa ju podarilo 54 nešťastníkom. Podľa povesti v lese prebývajú duchovia z japonskej mytológie, atmosféra v lese je veľmi pokojná a tichá. Stromy rastú tesne vedľa seba a neprepúšťajú takmer žiadne slnečné lúče. Možno práve preto smerujú kroky samovrahov práve na toto miesto.

Prvýkrát bol les Aokigahara označený za to správne miesto na samovraždu v roku 1961. Urobil tak spisovateľ Seichō Matsumoto vo svojej novele Nami no Tō.

Zdroj: wikipedia.org

4. Veža z kostí, Srbsko

Tento tip na výlet sa do výberu dostal preto, lebo leží skutočne neďaleko, v meste Niš. Bratislava a Niš sú prepojene leteckou linkou, takže na návštevu budete potrebovať doslova pár eur (ceny v Srbsku sú veľmi priaznivé).

Veža z kostí v meste Niš bola postavená v roku 1809. Vybudovali ju Osmani po bitke pri Čegere. Osmani bitku vyhrali, obkľúčili srbských rebelov pod vedením Štefana Sindeliča. Sindelič pochopil, že ich dni sú zrátané. Ak by padli do zajatia, aj tak by ich zabili. Preto odpálil nálož s pušným prachom a zabil tak seba, ako aj svojich vojakov. Osmanský veliteľ nariadil postaviť vežu z lebiek 952 mŕtvych vojakov. Vojaci ich naukladali do 14 radov.

Táto veža stojí dodnes a má výšku 4 a pol metra..   

5. Čachtický hrad

Posledný tip bude rýdzo slovenský, na jeho návštevu nebudete potrebovať ani pas, ani občiansky, postačia dobré turistické topánky.

Zrúcanina „tajomného hradu v Karpatoch“ sa nachádza na kopci medzi obcami Čachtice a Višňové. Jeho výstavba začala v prvej polovici 13. storočia na podnet kráľa Belu IV. Na konci 13. storočia sa hradu zmocnil Matúš Čák Trenčiansky. Hrad počas troch storočí prestriedal mnohých majiteľov, až ho napokon v roku 1604 zdedila Alžbeta Báthoryová. Predpokladá sa, že Alžbeta mohla trpieť degeneráciou mozgu, keďže jej rodičia boli rodinne spriaznení. To mohlo spôsobiť agresívne črty jej povahy.

Alžbeta mučila mladé dievčatá, dialo sa to údajne nepretržite od roku 1585 až do roku 1610. Dievčatá týrala horiacimi sviečkami, rozpáleným železom, pichala ich ihlicami a polievala studenou vodou na mraze. V roku 1610 ju pri jej ohavných činoch prichytil Juraj Thurzo a nechal Alžbetu uväzniť vo veži Čachtického zámku. Alžbeta sa mohla stretávať len so svojou rodinou, kazateľom a ženou, ktorá jej nosila jedlo. Grófka umrela v roku 1614. 

5 najstrašidelnejších miest na svete. Odvážite sa vstúpiť?
Zdroj: wikipedia.org
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií