5 piatkov trinásteho, ktoré sa zmenili v horor

5 piatkov trinásteho, ktoré sa zmenili v horor

Piatok trinásteho je jedným z najnešťastnejších dní v roku. Aspoň podľa ľudových povier.

Nájdu sa však aj takí, ktorí týmto povedačkám neveria, a vnímajú tento dátum ako bežný pracovný deň. Nešťastné udalosti sa však v novodobej histórii skutočne v tento deň odohrali. Máme sa báť piatka trinásteho? To nevieme. Prinášame vám však 5 najväčších katastrof, ktoré sa odohrali v piatok trinásteho.


Pád lietadla v Rusku

Zdroj: wikipedia.org

V piatok 13. októbra 1972 sa v blízkosti moskovského letiska Sheremetyevo zrútilo veľké dopravné lietadlo Iljušin II-62 so 174 ľuďmi na palube. Katastrofu nikto neprežil. Medzinárodný let smeroval z Paríža do Moskvy. V tom čase to bola najväčšia letecká katastrofa. Presná príčina havárie nie je dodnes presne známa. Pravdepodobne išlo o technickú poruchu alebo o chybu pilota.

Zázrak v Andách

Zdroj: reddit.com

V rovnaký deň, teda 13. októbra 1972, sa odohrala aj ďalšia letecká katastrofa. Tentoraz s trošku šťastnejším koncom. Uruguajský národný tím ragbistov, ich priatelia, rodinní príslušníci a novinári smerovali z Montevidea do Santiaga v Chile, kde mali odohrať zápas. Pre nepriaznivé počasie sa lietadlo zrútilo, pričom priamo pri páde zahynulo 12 ľudí. V neskorších dňoch zomreli ďalší 17 pasažieri následkom pádu lavíny alebo kvôli ťažkým zraneniam.

Nešťastie prežilo 16 ľudí, no cez rádio sa dozvedeli, že po deviatich dňoch bolo pátranie po lietadle ukončené. Celé dva mesiace po nehode prežili v príšerných podmienkach len vďaka tomu, že jedli ľudské mäso z tiel obetí. Skutočný príbeh mapuje kniha Prežiť aj rovnomenný film z roku 1993. Celá udalosť je známa aj ako Zázrak v Andách.

Smrť Tupaca

Zdroj: biography.com

13. septembera 1996 zomrel americký raper a herec Tupac, vlastný menom Tupac Amaru Shakur. Podľahol zraneniam, ktoré utrpel niekoľko dní predtým, 7. septembra.

Tupac bol v tento deň viacnásobne postrelený počas jazdy v aute na križovatke v Las Vegas. Okamžite ho záchranári previezli do nemocnice University Medical Center of Southern Nevada, kde po šiestich dňoch zomrel. Predal viac ako 75-miliónov albumov na celom svete. Dodnes je jedným z najváženejších raperov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Dnes je hrozivý piatok trinásteho! Ako vznikla povera, že sa jedná o zlý deň?

Viac na ďalšej strane

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*