fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 Sloveniek je obvinených za uzatvorenie účelových manželstiev, za ktoré zinkasovali 4 tisíc eur

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP PPZ vzniesol obvinenie piatim ženám z východného Slovenska, ktoré sa mali za odmenu 4000 eur podieľať na uzatvorení účelových sobášov s cudzincami pochádzajúcimi z tretích krajín. Informovala hovorkyňa PPZ Denisa Bárdyová.

Máte tip? napíšte nám mailom

K trestnému činu prevádzačstva spáchaného formou účelových sobášov došlo podľa Bárdyovej v troch prípadoch pred dvomi rokmi, ktoré polícia odhalila a zadokumentovala.
V prvom prípade si obvinená Rolanda R. z Moldavy nad Bodvou, v tom čase 18-ročná, vzala v Írsku 31-ročného občana Pakistanu.

,,V druhom prípade mala Ingrid D. nahovoriť k uzatvoreniu účelového sobáša vo Veľkej Británii v tom čase 23-ročnú Veroniku Š. z Uble. Mala jej tiež zabezpečiť ubytovanie v meste Bristol a všetky doklady potrebné k uzatvoreniu manželstva. K sobášu bez toho, aby si manželia rozumeli, došlo a „nevesta“ si vzala 28-ročného občana Bangladéša,” uviedla Bárdyová.

Tretí prípad sa odohral v Rakúsku. Denisa Ž. mala nahovoriť Michaelu M. z Krompách na sobáš s cudzincom. V čase sobáša mala 20 rokov a za finančnú odmenu sa jej manželom stal občan Egypta.

,,Vo všetkých prípadoch išlo obvineným o finančný prospech, ktorý získali v celkovej výške okolo 4000 eur. Obvinené ženy sú stíhané na slobode a za uvedený zločin im hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov,” dodala Bárdyová.

FALOŠNÁ LÁSKA SA NEVYPLÁCA: V PRÍPADE ÚČELOVÝCH SOBÁŠOV BOLO OBVINENÝCH 5 SLOVENIEKVyšetrovateľ národnej jednotky boja…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Středa 20. května 2020

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií