fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 vecí, ktoré potrebuje vedieť každá nezávislá žena predtým, než sa stane matkou

Stať sa rodičom je jedna z najväčších zmien v živote. O to viac, ak si samostatná a nezávislá žena, ktorá sa sebavedomo prechádza po svete a dôveruje svojej intuícii. A zrejme ti už aj napadlo, že materstvo to všetko zmení.

Ak sa pozrieš  okolo seba, môže to tak skutočne vyzerať. Vidíš nie len v telke, ale aj medzi svojimi kamarátmi, že stratili samých seba, že sú neustále v strese a predstavuješ si všetky tie katastrofické scenáre o tom, čoho všetkého sa budeš musieť vzdať ty. Nezabudni však, že to môžeš spraviť po svojom. A zváž pri tom týchto 5 vecí:

  1. Tvoje „JA“ nikam neodchádza

Keď sa narodí dieťa, zvyčajne venujeme všetku pozornosť jemu. Aj ty to tak asi budeš robiť. Samé plienky, fľaše s mliekom, návštevy lekára, výmena bielizne a plná práčka dupačiek. Prirátaj si k tomu prebdené noci a môže sa ti zdať, že tvoj život je v troskách a že si stratila samú seba. Je to v tomto prípadne úplne normálne. Ak si potrebuješ pripomenúť, že si stále tá istá žena ako pred narodením dieťaťa, sprav niečo, čo si predtým robievala bežne a pri čom budeš sama sebou.

  1. Potrebuješ podporu, ktorá ťa vždy posilní

Samostatné a nezávislé ženy chcú zvládať a stíhať všetko – prácu, rodinu, domácnosť, koníčky aj dobrovoľníctvo. Niekedy je toho vyše hlavy a potrebuješ jednoducho to „niečo“, čo ťa nakopne. Takže sa opýtaj sama seba – Kto je pre mňa „podporným systémom?“ Odpovedz sama sebe na túto otázku a vždy, keď budeš v koncoch, mu/jej zavolaj.

  1. Je oslobodzujúce zmeniť priority

Rodičovstvo si vyžaduje zmeniť priority a možno nebudeš môcť robiť všetko, čo si predtým stíhala a čo si si sľúbila. To je však šanca upratať si vo svojom živote a nechať si v ňom len to, čo je naozaj dôležité a zároveň potešujúce. „Ako chcem tráviť čas? Kto naozaj som? Robím to rada?“  Prehodnotenie priorít je neuveriteľne oslobodzujúce.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií