fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 zimných športov, ktoré by si mal túto zimu jednoznačne skúsiť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ktorý z týchto športov zbožňuješ ty?

Zima je tu. Obchody sú preplnené vianočným tovarom, v kaviarňach hrajú vianočné koledy a vonku sa pomaly ale isto objavuje prvý sneh tejto zimy. A práve toto je obdobie, kedy jediné po čom túžime je šálka horúceho kakaa, teplá deka a vianočné voňavé medové perníky.

Ani v zime by sme však nemali zabúdať na tréning a šport, ktorý je dôležitý nie len pre našu fyzickú, ale aj psychickú pohodu a zdravie. Toto je  5 najobľúbenejších zimných športov, ktoré by si nemal ani túto zimu vynechať.

1. Lyžovanie

Posilní tvoje kĺby a kosti, zlepší tvoju náladu a koordináciu. Lyžovanie je mimoriadne prospešný zimný šport, ktorý si určite zamiluješ. Ak si nikdy predtým nelyžoval, nemaj obavy. Vyraz na nejaký miernejší kopec s kamošmi a určite sa to raz dva naučíš. Maj na pamäti, že pri lyžovaní využívaš viacero svalov v tele, nie len nohy.

2. Korčuľovanie

Či už ideš na klasické klzisko, alebo narazíte s kamarátmi na zamrznuté jazero alebo priehradu, korčuľovanie je skvelá forma zimnej aktivity. Korčuľovanie pomáha znižovať stres a zlepšuje rovnováhu a koordináciu. Okrem toho je zdrojom dobrej nálady. A ani k tomu veľa nepotrebuješ. Úplne ti stačia korčule, dobrá partia kamarátov a možno ešte teplý čaj v termoske.

Prečítajte si tiež:
Urobte dobrý dojem za 5 minút konverzácie! Na tieto otázky sa zamerajte

3. Sánkovanie

Pri slove sánkovanie sa väčšina z nás prenesie do detstva a vynoria sa nám tie najlepšie spomienky. Možno ti to nepríde ako šport, ale predstav si ten kopec, ktorý musíš vyšliapať, aby si sa mohla znovu spustiť dole? Tak je to šport alebo nie?

4. Snowboard

Zdá sa ti to nemožné, lebo si ešte nikdy nestál na snowboarde? Len to skús! Nemusíš vyliezť hneď na najvyšší kopec, stačí len menší v tvojom okolí. Snowboarding zapojí všetky tvoje svaly od hlavy po päty, takže je skvelým cvičením na zimu.

5. Snežnice

Snežnice majú svoju históriu poriadne dlhú, pretože ich vymysleli ľudia v období, kedy bolo náročné sa presúvať z miesta na miesto v ťažkých podmienkach. Snežnice sú skvelé aj pre začiatočníkov, keďže si žiadnu špeciálnu techniku nevyžadujú.

Foto: Pixabay
Zdroj: www.elitedaily.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií