fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Našli ho po troch týždňoch s hnijúcou kožou: Toto sú príbehy ľudí, ktorí sa stratili v divočine a zázrakom prežili

Máte tip? napíšte nám mailom
Každý rok sa v divočine stratí niekoľko ľudí. Zatiaľ čo väčšina nemala toľko šťastia a nikdy sa už nevrátila naspäť, existuje pár šťastlivcov, ktorí dokázali prežiť. 

Stránka Bright Side prerozprávala príbehy šiestich statočných ľudí, ktorí aj napriek prekážkam vyviazli z divočiny živí a zdraví.

  • Jamie Neale a jeho 12-dňové utrpenie

Jamie so svojím otcom po tom, ako sa našiel po dvanástich dňoch. Zdroj: theguardian.com

19-ročný Jamie Neale zo severného Londýna sa stratil v hustom austrálskom lese Blue Mountains, počas jeho turistiky v júli 2009, na ktorú sa vybral sám. Jeho zo začiatku jednodňová turistika sa zmenila na 12-dňovú nočnú moru. Mladík prežil len vďaka tomu, že jedol semiačka a rastliny, ktoré sa nachádzali okolo neho a pred chladom sa chránil kôrou stromov, ktorou sa zakrýval.

Chlapca sa nedarilo nájsť ani napriek záchranným helikoptéram, ktoré krúžili priamo nad jeho hlavou. Les, v ktorom sa nachádzal, bol veľmi hustý, takže kvôli stromom, ktoré ho zakrývali, ho bolo obtiažne nájsť. Našli ho až po dvanástich dňoch dvaja turisti, ktorí ho okamžite vzali do nemocnice.

  • Juliane Koepcke prežila 3-kilometrový pád z oblohy a 9 dní v divočine

Žena, ktorá bola známa najmä kvôli tomu, že prežila 3-kilometrový pád z nebies. Zdroj: tumblr.com/congenitaldisease

Dňa 24. decembra roku 1971 len 17-ročná Nemka cestovala komerčnou leteckou linkou spolu s jej matkou, keď zrazu blesk udrel do lietadla, čo spôsobilo, že sa rozlomilo na polovice, zatiaľ čo pasažieri boli stále vo vzduchu. Jualiane padala 3 kilometre a pristála uprostred amazónskych lesov. Prežila vďaka tomu, že oblohou padala tak, že bola stále zamotaná vo svojom sedadle. Vyviazla len so zlomenou kľúčnou kosťou, poranenou rukou a opuchnutým pravým okom.

Mladej Jualiane sa podarilo nájsť potok a išla cezeň po prúde, ktorý, ako ju jej otec učil, často vedie k civilizácii. Po čase strávenom v džungli, konkrétne po deviatich dňoch samoty, našla čln, ktorý bol upevnený blízko prístrešku. Použila benzín z palivovej nádrže, aby si vyčistila infikované rany. Neskôr v ten deň ju našiel majiteľ prístrešku. Na druhý deň bola letecky prevezená do nemocnice, kde sa o ňu už postarali lekári.

  • Andrew Gaskell pátral po duchovnom očistci, nakoniec prežil dva týždne hrôzy
Prečítajte si tiež:
Reper IDOL o novej skladbe: Sloboda slova by nemala prerásť do nenávisti, kvôli ktorej by bol niekto schopný zájsť až za hranice ľudskosti
Andrew Gaskell na palube záchranárskej helikoptéry po tom, ako ho našli po dvoch týždňoch. Zdroj: facebook.com/RTM Sarawak

Dovolenka 25-ročného Austrálčana za zmenila na hrôzu po tom, ako zablúdil v Malajzii počas túry v Národnom parku Gunugu Mulu. Naschvál sa rozhodol stráviť čas mimo turisticky obývaných oblastí kvôli tomu, aby bol schopný nadviazať duchovné puto s prírodou.

Bol vyhlásený za nezvestného dňa 20. októbra 2016. Po nájdení opisoval, že sa stratil po tom, ako zostúpil z hory do doliny, kde sa nachádzalo mnoho chodníkov.

Našiel ho až záchranný tím po takmer dvoch týždňoch v oblasti známej ako Skryté údolie. Počas prevozu helikoptérou sa o neho staral tím lekárov. Mladý turista mal z pekla šťastie, keďže bol dehydrovaný, podvyživený a jeho nohy boli pokryté pijavicami.

  • Yossi Ghinsberg bol nájdený po 3 týždňoch s hnijúcou kožou

Yossi sa objavil aj na nakrúcaní filmu Jungle. Zdroj: The Morning Show

To, čo začalo v roku 1981 ako životné dobrodružstvo, sa pre Ghinsberga skoro skončilo smrťou. Po tom, ako skončil v službách izraelského námorníctva, sa vybral aj s partiou na výlet do Amazonského pralesa. Yossi sa oddelil od svojej partie bez toho, aby mal zásoby jedla či nejaké vybavenie. Prežil len vďaka tomu, že jedol bobuľové ovocie a vajcia z vtáčích hniezd.

Keď ho zachránili, prezradil, že počas toho, ako bol nezvestný, ho skoro zjedli zaživa obrovské červené mravce. Koža mu po uhryznutí začala hniť. Bol nájdený tri týždne po tom, ako ho vyhlásili za nezvestného a našiel sa práve vtedy, keď sa už pátracia jednotka chystala vzdať.

Prečítajte si tiež:
Vyrobte si kvetináče z kmeňa stromu - Nechajte sa inšpirovať

Film Jungle z roku 2017, v ktorom stvárňuje hlavnú úlohu Daniel Redcliffe, prerozpráva divákom skutočný príbeh o Yossim Ghinsbergovi.

  • Aleksandr Kovalev prežil sibírsku zimu a strávil dva týždne v lese po boku medveďa hnedého či vlkov

Aleksandr Kovalev si doteraz nespomenul, prečo sa stratil a ani na to, ako prežil v mrznúcom prostredí počas dvoch týždňov. Zdroj: 2X2.su

Kovalev pracoval ako zlatokop a vodič, keď sa stratil v divokej sibírskej tajge počas mrazivej zimy v roku 2017. Záchranný tím ho začal hľadať po tom, ako objavili jeho auto, no nenašli žiadne známky po Aleksandrovi. Aby sa podčiarkla mysterióznosť v tomto príbehu, v aute našli okuliare, bez ktorých Kovalev takmer nevidel.

Po dvoch týždňoch od zmiznutia sa vymanil z divočiny a objavil na diaľnici, kde ho zahliadli a našli. Na jednej nohe mal omrzliny a musel byť hneď hospitalizovaný. Trauma zo zmiznutia na ňom zanechala následky. Ani po čase si nedokázal spomenúť, prečo a ako sa stratil a ani to, ako dokázal prežiť v tak mrazivých teplotách v lese plnom medveďov, vlkov či tigrov. 

  • Shannon Leah Fraser zázračne prežila sedemnásť dní v divočine

Shannon našli po sedemnástich dňoch s popálenou kožou, ktorá krvácala. Zdroj: Channel 7, Sunday Live

V septembri 2014 sa po hádke so snúbencom vybrala 30-ročná Austrálčanka prevetrať si hlavu na čerstvý vzduch. Rozhodla sa prejsť do buše, aby sa upokojila. Avšak, v divočine sa stratila a nevedela nájsť cestu späť. Keď sa dlho nevracala, bolo po nej vyhlásené pátranie.

Shannon konečne našla cestu domov po ohromných sedemnástich dňoch. Pomáhal jej farmár menom Brad Finch. Shannon mala spálenú pokožku, ktorá jej krvácala a na nohe mala obrovské vyrážky. Tridsiatnička tvrdila, že prežila len vďaka tomu, že jedla chrobáky, ryby a pila vodu z potoka. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií