fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 rád pre lepší začiatok dňa

Máte tip? napíšte nám mailom

Všetci to poznáme, ráno sa nám nechce vstávať a rovnako ťažké je naštartovať sa na nový deň. Pozrime sa na pár trikov, ktoré nám môžu pomôcť v lepšom rannom štarte.

1. pohár vody

Po prebudení by sme mali svojmu telu dopriať aspoň pohár vlažnej vody na lačno. Niektorí pijú vodu s citrónom, aby to ľahšie naštartovalo náš tráviaci systém. Každopádne pohár vody je dobrým budičom na ráno, pretože sa navlhčí naše suché pery, sliznicu.

2. sprcha

Sprcha je dobrým prebúdzajúcim trikom. Nemusíme si hneď zrána dať studenú sprchu. Taktiež nie je vhodná ani veľmi teplá. Začnime s teplou a postupne dajme studenšiu vodu. Nielenže nás to preberie, ale striedanie teplej a studenej vody umožní prekrvenie nášho organizmu.

3. cvičenie

Je ťažké ráno vstať skôr a hlavne vtedy, keď si máme zacvičiť a vzdať sa spánku. Vhodný je beh na prebratie a nabratie energie na celý deň. Keď nechceme vstávať aspoň o 45 min skôr, môžeme si zacvičiť niekoľko cvikov na brucho a taktiež nezabudnúť na strečing. Cvičenie nám dodá energiu a preberie nás. Dodá nám aj pocit šťastia a potom nie sme mrzutí zo skorého vstávania.

Prečítajte si tiež:
Chcete dokonale prirodzené obočie? Zoznámte sa s technológiou MICROBLADING!

4. raňajky

Raňajky sú základom dňa. Avšak nie všetci ľudia, hlavne my ženy, majú vo zvyku raňajkovať ráno pred odchodom z domu. Nikto nehovorí o bohatých kráľovských raňajkách. Je dobre si dať aspoň niečo malé, aby sme mali aspoň nejakú energiu. Samozrejmé, nie hneď po otvorení oči, ale mali by sme počkať aspoň 30 minút, a tak niečo zjesť.

5. nachystať si veci vopred

Ako ženy máme často na starostí mnoho vecí, preto je lepšie si niektoré veci pripraviť deň vopred. Napríklad nachystať si oblečenie na nasledujúci deň (vieme, že nám výber môže niekedy dlhšie trvať), nachystať desiatu sebe alebo svojim deťom, pripraviť si tašku, aby sme ráno neboli v strese, že polovicu vecí nemáme…

6. vyvetrať

Čerstvý vzduch nás tiež preberie. Preto by sme mali vyvetrať v izbe, kde budeme jesť alebo kde strávime istý čas pred odchodom z domu. Čerstvý vzduch okysličuje náš mozog, nám sa chce menej spať a tiež sa cítime prebratí.

Foto: en.wikipedia.org

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií