fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 tipov, ako nájsť na zoznamke osudovú lásku

Máte tip? napíšte nám mailom

Nájsť osudovú lásku môže byť poriadne ťažké. Čoraz častejšie ľudia hľadajú nové známosti na zoznamke. Nie je to najhoršie riešenie, no treba si dať pozor na pár vecí. Napríklad, nemali by ste sa zamilovať do profilu a už v žiadnom prípade nefantazírovať o svadbe po dvoch online schôdzkach. Ponúkame vám šesť tipov, ako zabrániť zlomenému srdcu a ako na zoznamke nájsť svoju osudovú lásku. 

1) Myslite na svoje skutočné ja

Na internete je jednoduché ľudí oklamať a predstierať, že máte o pár kíl menej či pár centimetrov naviac. Rovnako je ľahké cítiť sa na koni a vyvolávať v ostatných vysoké očakávania. Možno vás prekvapí, koľko ľudí berie aplikáciu Tinder ako nejaký katalóg s oblečením či elektronikou. Tento pocit môže byť príťažlivý, no netreba zabúdať na svoje pravé ja.

Ak skutočne chcete nájsť svoju osudovú lásku, musíte sa na internete chovať rovnako ako v realite. Nepíšte veci typu: „Hm, pekné vlasy, ale ja mám radšej brunetky. Ďalšia!“  Skúste nezabudnúť na svoje ľudské a empatické ja a používať ho aj pri online zoznamovaní.

2) Nebuďte posadnutí detailmi

Na zoznamke si nerobte starosti s podrobnosťami typu, ktoré reštaurácie vaša známosť navštevuje, aké filmy pozerá, či kam chodí na drink. Namiesto toho si položte inú otázku. Rád číta knihy? Pôsobí inteligentne? Býva v tom istom meste? Nenechajte sa pohltiť myšlienkou, že nájdete človeka, ktorý bude dokonale spĺňať vaše ideály vo všetkých smeroch.

Prečítajte si tiež:
Poľská dedinka, kde je všetko pokryté maľbami kvetov. Vitajte v krásnej dedinke Zalipie

Koniec koncov, je pravdepodobné, že mnoho vašich bývalých partnerov tiež nemalo rovnaký vkus, no iba málokedy je to dôvod na rozchod. Keď upustíte od týchto márnotratných detailov, ľahšie nájdete človeka, s ktorým budete šťastní.

zdroj: netwerk24.com

3) Berte do úvahy tón profilu

Pri hodnotení profilu na zoznamke je dôležitý jeho tón a to, ako na vás pôsobí. Chcete predsa zistiť, čo je to za osobu a aký dojem vo vás vyvoláva. Základom je čítať medzi riadkami, aby ste zistili, či vám daná osoba bude vyhovovať. Musíte mať istotu, že by vám padla do oka aj v prípade náhodného stretnutia v kaviarni.

Zamerajte sa na náznaky namyslenosti, ľahkomyseľnosti či zatrpknutosti. Netreba zabúdať ani na úprimnosť. Ak niekto tvrdí, že je so svojím životom spokojný a miluje na ňom absolútne všetko, je pravdepodobné, že na zoznamku nepatrí. Obvykle sa na nej vyskytol iba preto, lebo „mu to odporučil kamarát“. To naznačuje, že táto osoba by mohla mať problémy s úprimnosťou a nerada o sebe prezrádza skutočné fakty.

Vďaka pozornosti pri tóne profilu sa vyhnete sklamaniu z negatívnych vlastností, ktoré o sebe druhá osoba schválne zamlčala.

4) Ignorujte tvrdenia o osobnosti na zoznamke

Neberte vážne všetky priame hodnotenia osobnosti, ktoré o sebe píše druhá osoba. Ľudia sú totiž veľmi nespoľahliví samoreportéri. Nie je to len preto, že klamú. Spôsob, akým opisujeme sami seba, sa často odzrkadľuje v mienke, ktorú o nás majú iní. Jediné tvrdenia, ktoré sa oplatí zohľadniť, sú tie faktické, teda zamestnanie, vek, vzdelanie či miesto bydliska.

Prečítajte si tiež:
Nepáči sa vám váš zadoček? Tak si poďme spolu zacvičiť cviky na jeho spevnenie

Na druhej strane, ak sa považujete za vtipného, zaplňte svoj profil vtipnými hláškami. Tak druhú osobu presvedčíte o tom, že neklamete.

5) Osudovú lásku nehľadajte podľa profilu

Bez ohľadu na to, do akej miery ste odborníkom na profily a bez ohľadu na to, ako veľmi túžite po tom dievčati či chlapcovi, stále to nenahradí osobnú schôdzku. Zo správania a postoja človeka sa dozviete oveľa viac než z online komunikácie. Či už ide o očný kontakt, tón hlasu alebo spôsob, akým hovorí. Pamätajte, že najdôležitejšie informácie sa dozviete až osobne.

zdroj: ventsmagazine.com

6) Nefantazírujte po dvoch stretnutiach

Nie je dobré robiť si príliš veľké nádeje hneď na začiatku. To, že má niekto v profile uvedené, že hľadá vážny vzťah, ešte neznamená, že to tak skutočne je. Aj keď ste už možno unavení z nekonečného randenia, nič neuponáhľajte. Niekedy je chyba, že sa na človeka príliš „nalepíte“ hneď na začiatku. Môže to spôsobiť úplný opak a danú osobu tak stratíte. Zlatým pravidlom je, že na to, aby ste spoznali tú pravú osobu, potrebujete čas a trpezlivosť.    

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií