fbpx
6 vnútorných problémov, ktoré spôsobujú vyrážky na tvári

6 vnútorných problémov, ktoré spôsobujú vyrážky na tvári

Tvár je dôležitým aspektom krásy. Ak sa vám objavia kričiace vyrážky na tvári, nie ste pre svoje okolie zaujímavá. Viete, čo ich spôsobuje a ako im predísť, aby ste neboli objektom výsmechu?

Čínski doktori nazývajú tvár “oknom ku kráse”. Je to úplne vyjadrenie, pretože vaša pokožka reaguje citlivo na všetky poruchy. Zmeny vo vašom tele pracujú, posielajú vám signály, napr. vo forme vriedkov. Ak sa vám objavia vyrážky na tvári, mali by ste spozornieť.

Čelo a obočie

Vyrážky na čele a obočí s najväčšou pravdepodobnosťou indikujú niektoré gastrointestinálne problémy. Most medzi obočím je zodpovedný za prácu pečene.

Náš tip: Skúste obmedziť mastné a vyprážané jedlá zo stravy a znížte spotrebu alkoholu.

Nos

Vyrážky na nose naznačujú problémy s kardiovaskulárnym systémom, ktoré sú hlavným dôvodom stresu.

Náš tip: Snažte sa udržiavať aktívny životný štýl, častejšie oddychujte a dodržiavajte pravidelný čas spánku.

Uši

Podľa čínskych lekárov je pokožka na ušiach neoddeliteľne spojená s fungovaním obličiek a močových ciest.

Náš tip: Ak zistíte, že máte vyrážky na ušiach, mali by ste obmedziť konzumáciu soli a začať piť viac vody.

Líca a lícne kosti

Lícne kosti a líca odrážajú prácu vašich pľúc a priedušiek. Vyrážky objavované na tejto časti tváre môžu uviesť problémy s dýchacím systémom. Taktiež môžu byť príčinou aj alergie. Vyrážky v dolnej časti tváre môžu dokonca naznačovať problémy so zubami.

Náš tip: Mali by ste si dávať pozor na svoje dýchacie cesty. Po prvé, viac chodiť a dýchať čerstvý vzduch, prestať fajčiť a vyhnúť sa miestam, kde sa fajčí. Väčší pozor by ste mali dávať na svoju ústnu hygienu. Snažte sa jesť menej sladkostí a vyhýbať sa sladeným nápojom.

Pery

Dermatologické problémy okolo úst vám môžu dať signál o zažívacích problémoch ako črevné kŕče a ťažkosti s trávením.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Po tomto budete mať zimomriavky! Porota v speváckej show ani diváci neverili, že ten hlas patrí naozaj tak mladej dievčine

Náš tip: Skúste úplne vylúčiť stravu z fast foodov. Svoju stravu spestrite väčším množstvom ovocia a zeleniny.

Brada

Vyrážky v tejto oblasti priťahujú pozornosť na reprodukčný systém. Ďalšou príčinou môže byť problém s hormonálnou rovnováhou či problémy v určitej fáze menštruačného cyklu. Ak sa vyrážky objavia len raz, poprípade len počas menštruácie, stačí natrieť miesto telovým mliekom alebo zinkovou masťou. Pri častom objavovaní vyrážok na brade navštívte lekára.

Náš tip: Pre krásnu tvár bez vyrážok a zároveň plne fungujúce vnútorné orgány platí dodržiavať hlavné zásady: piť dostatočné množstvo vody, mať stravu bohatú na vitamíny a minerály, udržiavať sa v pohybe a mať kvalitný spánok.

Foto: Pixabay
Zdroj: brightside.me

Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.