fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 filmov, ktoré nás nakopnú k ceste za úspechom

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite väčšina z nás mala skúsenosť, kedy sme vychádzali z kina a cítili sa ako vymenení.

Filmy majú potenciál inšpirovať a ovplyvňovať naše rozhodnutia v živote. Poznáme množstvo režisérov a spisovateľov, ktorí priam zakladajú svoje diela na motivácií či inšpirácií. Tvorba režisérov a spisovateľov ako napr. Woody AllenJames Cameron alebo Quentin Tarantino… a mnoho ďalších. Títo páni skutočne vedia, ako emocionálne ovplyvniť publikum.

Poďme sa teda spoločne na pár takýchto filmov pozrieť, ktoré určite stoja za zmienku v úspešnejšom živote.

1.  Fight Club: Materialism And Detachment

what-if-tyler-durden-wrote-the-supposed-rules-of-menswear-02

“Nie si tvoja práca. Nie si koľko máš v banke. Nie si obsah tvojej peňaženky. Nie si krásna a jedinečná vločka. “- Tyler Durden

Fight Club je film, ktorý ponúka viac ako niekoľko lekcií úspechu. Avšak, jedna z najväčších lekcií, ktorú môžme vyťažiť  z tohto filmu, je myšlienka materializmu a citového odlúčenia.

Podľa Tylera Durdena: Fight Club je o oslobodení sa od pút moderného života, ktorý uväzní nejedného z nás. Tým, že je ochotný dávať a prijímať bolesť a zažívať riziko smrti.

2. Pumping Iron: Self-Belief And Assertion

pumping-iron

“Vždy som sníval o mocných ľuďoch, diktátoroch a podobných veciach. Bol som vždy ohromený ľuďmi, ktorí ostávali v pamätiach.”– Arnold Schwarzenegger

Film nie je určený len milovníkov fitnessu. Je to film pre tých, ktorí by chceli zachytiť silu vlastného presvedčenia a tvrdenia v akcii. Arnold Schwarzenegger zdieľa jeho myslenie, postoj a osobné vieru v tomto dokumente. A bude nepochybne vašim inšpirátorom, keď zazriete film na vlastné oči.

3. The Secret: Positive Attitude

bob_proctor-600x300

“Namiesto zameriavania sa na problémy sveta, upriamte svoju pozornosť a energiu dôvere, láske, hojnosti, vzdelaniu a mieru.” – The Secret

Prečítajte si tiež:
Kourtney Kardashian nepodceňujte, toto je jej šialený tréningový plán so skvelými výsledkami

The Secret  je film založený, ktorý je založený na filme “The Law Of Attraction”. (Tiež k dispozícii ako knižky). Zatiaľ, čo mnohé z nich sú skeptické a veľmi neprepracované, film nám však vykresľuje veľmi pozitívnu filozofiu na celý život. Film má jednu hlavú myšlienku: Pomôžte viesť lepší život ľuďom tým, že zmením svoj duševný postoj.

4. Yes Man: Opportunity

jim-carrey-yes-man-mic-on-nose-1024x576

“ÁNO! Povedzme to miliónkrát. Potom hovoria, že ešte o  milión viac. A slovo, ktoré budeme mať povedať dvamilionkrát, je … “- Yes Man

Yes Man  je zábavný film, ktorý niekto môže reálne oceniť. Jim Carrey – Carl Allen, ktorý žije a priemerný a nudný život, sa ocitne v istom seminári, kde “ÁNO” je jedinou odpoveďou. Film poukazuje na príjemnú životnú zmenu, kedy sa po sebazaprení a pauze od odmietaní príležitostí naskytne úplne nový začiatok života.

5. Limitless: Getting Things Done

limitless

“Nebol som zdrogovaný. Bol som čistý. Vedel som, čo potrebujem robiť a ako to urobiť. “– Limitless

Bradley Cooper hrá spisovateľa, Eddie Morra. Jedného dňa Eddie sa v jeho živote vyskytne okamžitý posun, keď sa na svet dostane nový typ drogy. Človek, ktorý nikdy nebol v “akcii”, si nedokáže bez tejto skúsenosti film tak užiť. Avšak, tento film má aj skrz to isté ožarujúce svetlo, ktorým vás reálne prinúti zamyslieť sa nad samým sebou, či robíte veci v živote správne.

6. The Wolf Of Wall Street: Drive And Prosperity

wolfy-big

“Niečo vám poviem. V biede neexistuje šlachetnosť. Mohol som byť chudobný a šľachetný, alebo som mohol byť bohatý. Pri každej možnosti som si vybral byť bohatým . “- Vlk z Wall Street

Prečítajte si tiež:
Rozhovor s Matejom Zrebným: Viem, že tu ešte spravíme riadny bordel!

Založené na skutočnom príbehu Jordana Belforta. Vlk z Wall Street je film, ktorý poukazuje na isté veci, ktoré si môžete za peniaze kúpiť a aké výhody zo sebou nesú. Výkon DiCappria je vážne fascinujúci a dá vám lekciu do života, kedy by ste mali prehodnotiť svoj súčasný život a stavať sa k veciam s väčším odhodlaním.

7. In Pursuit Of Happiness: Never Giving Up

pursuit-of-happyness5

Hej ty. Never, keď ti niekto hovorí , že niečo nezvládneš. Ani keď som to ja. Keď máš sen, musíš ho uskutočniť. Keď niekto prehrá, bude ti hovoriť, že prehráš aj ty. Ak niečo chceš, bež za tým, bodka.

Krásny film, ktorý nás len tak ľahko nenechá poddať sa slzám. Will Smith hrá predavača, ktorý narazí na finančnú krízu a hrozí mu život na ulici. Film demonštratívne avizuje k tomu, aby sme sa nikdy nevzdávali a nenechali okolnosti ničiť svoj sen.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií