fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spoznajte 7 krutých právd, vďaka ktorým budete silnejšie osoby

Máte tip? napíšte nám mailom

Je ťažké si priznať, že sme slabí a máme neustále výhovorky pre seba a ostatných. Trávime väčšinu svojho času čakaním: čakáme, že sa niečo stane, čakáme, že niečo skončí, čakáme kým niečo skončí. Ale to „niečo“ je určite život sám. Tak prečo čakáme? Je čas čeliť krutej pravde života a začať pracovať na sebe práve teraz bez zbytočného odkladu.

Musíme si uvedomiť niektoré kruté pravdy, zmieriť sa s nimi, čo nám pomôže byť silnejšími.

1. Nikto nie je skutočne príliš zaneprázdnený na to, aby na nás reagoval
Ten chlapec alebo to dievča nie je tak zaneprázdnený/á, aby nám mohol/la odpísať späť. Taktiež náš potenciálny nadriadený nie je príliš zaťažený prácou, aby sa s nami nemohol skontaktovať. Pamätajme, ľudia si robia čas pre tých, s ktorými chcú byť. Odpisujeme, voláme a odpovedáme ľuďom, s ktorými sa chceme porozprávať.

Ak sme nedostali odpoveď od niekoho je to preto, že si zámerne vybrali, že nám neodpovedia. Čím skôr si prestaneme vymýšľať výhovorky, prečo sa ľudia s nami cítia zle, tým skôr sa môžeme dostať k ľuďom, ktorí nás rešpektujú.

2. Každý uprednostňuje svoje záujmy
Bez ohľadu na to, ako milujúca, dobrosrdečná a starostlivá osoba je, bude vždy dávať svoje záujmy pred naše. Aj veľmi milujúci partner nesmie vedieť, ktoré „tlačidlo“ tlačiť, ak sme mu dali náznak. Aj ten najúprimnejší zamestnávateľ si nemusí byť vedomý toho, že nás ženie do zeme, ak budeme prijímať viac práce.

Väčšina ľudí získava z nás tak veľa, ako len môže, bez ohľadu na to, čo. Tak si skúsme vytvoriť svoje limity a nedovoľme, aby sme ich vďaka ostatným ľuďom porušili. Silní ľudia sa neboja povedať „nie“ alebo hovoriť až vtedy, keď je to potrebné. Vedia, že musia vydržať pre seba a nikto iný to neurobí za nich.

Prečítajte si tiež:
Kto potrebuje 5G internet s 1Gbps? Singapur ide dopredu!

3. Je nemožné, aby boli všetci ľudia šťastní
Ak by sme urobili všetko, čo nám každý človek v živote povedal urobiť, pravdepodobne by sme sa zbláznili alebo by sme skončili bez života, beztvarí, emocionálne prázdni.

Pravdou je, že nemôžeme potešiť každého. Môžeme to skúsiť, samozrejmé, ale nikdy sa nám to nepodarí. Vždy bude niekto, kto odmietne náš spôsob života alebo naše rozhodnutia. Budeme kritizovaní bez ohľadu na to, čo budeme robiť.  Takže, mali by sme robiť rozhodnutia, ktoré sú správne pre nás a mať odvahu nasledovať to, čo cítime, že je správne. Jediný sudca, ktorého musíme potešiť sme my.

4. Svet nám nedlhuje absolútne nič
Mohli by sme byť skvelou, najmúdrejšou a najzaujímavejšou osobou na svete, ale ak nikto okrem nás si týchto vlastností nie je vedomý, nič z nich nedostaneme.

Máme len 2 možnosti k dispozícii: môžeme stráviť celý svoj život ľutovaním sa, pretože si zaslúžime viac, ako sme dostali, alebo  môžeme vstúpiť do sveta a vziať si, čo chceme. Hádajme, čo si vyberú úspešní ľudia?

Pokračovanie na ďalšej strane

5. Robíme si výhovorky sami pre seba
Môžeme stráviť celý svoj život obviňovaním sveta alebo iných, vďaka ktorým nemáme dostatok času, peňazí, energie alebo zdrojov na dosiahnutie našich cieľov. A zatiaľ čo naše slová môžu urobiť nejaký zmysel, skutočne krutá pravda je, že každý človek na svete má aspoň jeden sakramentský dobrý dôvod na nežitie svojho života (každý by chcel žiť inak).

Prečítajte si tiež:
Čo ponúka taký smartfón za 60€? Budeš milo prekvapený!

Ľudia, ktorí získali najviac zo života, nemajú výhovorky. Nájdu spôsoby, aby prekonali prekážky, namiesto toho, aby ich porušili.  To je dôvod, prečo sa im to vždy podarí.

6. Svoje akcie definujeme my, nie naše myšlienky
Môžeme sedieť doma celý deň a myslieť na lepší svet pre nás, ale kým a dostaneme von a začneme robiť niečo, čo skutočne nerobí rozdiel. Schopnosť robiť veľké plány je dobrá vec, ale iba ak je spojená s akciou na naše ciele, inak je to márne. Pamätajme: sme súdení za svoje činy, nie za svoje zámery.

7. Nikto nás nezachráni z nášho života
V živote každý čaká na niečo. Buď čakáme na stretnutie správnej osoby, čakáme kým sa sny stanu skutočnosťou alebo čakáme, kým sa nám ozvu späť z práce. Keď sme nespokojní s našou súčasnou situáciou, iracionálne čakáme na zázrak, ktorý nám pomôže zvládnuť všetky naše problémy.

Bohužiaľ, život takto nefunguje. Problémy nie je možné vyriešiť pomocou čarovného prútika. Ak chceme vo svojom živote urobiť  zmenu a byť viac než sme boli,  musíme byť  tými, ktorých kroky smerujú k našim cieľom.

Najsilnejší ľudia ovládajú túto pravdu: „Keď sa časom pritvrdí, nemali by sme čakať na niekoho, kto nám pomôže alebo urobí  niečo pre nás – mali by sme sa spoliehať len na seba!

Foto: www.flickr.com
Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií