fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 potravín potrebných na rast vlasov. Vieme, ktoré to sú!

Máte tip? napíšte nám mailom

Krásne dlhé vlasy sú túžbou a cieľom mnohých žien. Snažia sa zrýchliť rast vlasov pomocou rôznych šampónov a masiek. Ponúkame vám 7 potravín, vďaka ktorým zrýchlite rast vlasov.

Mnoho žien túži po dlhých vlasoch. Niekedy ich rast trvá príliš dlho a kým dorastú do očakávanej dĺžky, prejde veľa času. Zmeny vo výžive môžu tiež pomôcť pri raste vlasov. Pozrite sa na 7 potravín, vďaka ktorým budú vaše vlasy rásť rýchlejšie a budú zdravšie.

Potraviny podporujúce rast vlasov:

1. Losos

Omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v tejto rybe, posilňujú vlasové folikuly a stimulujú rast vlasov. Losos obsahuje aj vitamín B12 a železo, ktoré tiež podporujú rýchlosť rastu vlasov.

2. Ustrice

Ustrice sú bohaté na zinok, vďaka ktorému vlasy získavajú lesk. Mali bz ste jesť jednú ustricu denne, ktorá kompenzuje potreby tohto prvku. Avšak, je nemožné jesť takúto delikatesu každý deň. Ustrice môžete nahradiť pšeničnými otrubami, hovädzím a bravčovým mäsom. Tieto potraviny obsahujú tiež dostatočné množstvo zinku.

3. Kuracie mäso

Kuracina je bohatá na živočíšne bielkoviny a je potrebná pre produkciu keratínu (tvorí 80% vlasu a dodáva mu silu a elasticitu). Nedostatok bielkovín má za následok spomalený až zastavený rast vlasov. Iné druhy mäsa, napr. králičie, obsahujú tiež dostatok živočíšnych bielkovín.

Prečítajte si tiež:
Slovenská, prírodná, poctivá, voňavá, estetická a nenáhlivá. Taká je kozmetika značky Modrá púpava

4. Vajcia

Vajcia obsahujú prvky potrebné pre rast vlasov (bielkoviny a biotín) a ich udržanie v normálnom stave. Biotín sa odporúča ako látka na zastavenie vypadávania vlasov. Ak túto látku získate z potravín, bude to efektívnejšie. Okrem toho vajcia obsahujú leucín zodpovedný za bunkové delenie a ostatné aminokyseliny, ktoré vaše vlasy potrebujú.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Krásne dlhé vlasy sú túžbou a cieľom mnohých žien. Snažia sa zrýchliť rast vlasov pomocou rôznych šampónov a masiek. Ponúkame vám 7 potravín, vďaka ktorým zrýchlite rast vlasov.

5. Mandle

Mandle obsahujú vitamín E, ktorý aktivuje rast vlasov a posilňuje ich. 30 gramov mandlí (cca 15 -20 orechov) obsahuje 70% dennej dávky. Mandle okrem toho obsahujú užitočné látky ako mastné kyseliny a vitamíny skupiny B.

6. Tekvicové semienka

Tekvicové semienka obsahujú vitamíny B1 – B4 zodpovedné za rast vlasov a rovnako ako B5 a B6 poskytujú zdravú pokožku hlavy. Ak vám vypadávajú vlasy, budete musieť do stravy zahrnúť viac tekvicového oleja. Podľa štúdie pomáha dokonca niekoľkým formám tohto problému.

Prečítajte si tiež:
Chcete spáliť prebytočné tuky? Vyskúšajte cvičenie Tabata

7. Šošovica

Šošovica je známa vysokým obsahom železa – jeden z najdôležitejších prvkov pri raste vlasov.  Tanier šošovicovej polievky obsahuje približne polovicu dennej dávky železa. Okrem toho je bohatá na zinok, cholín (normalizuje prívod krvi do hlavy) a iné užitočné prvky.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií