fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 potravín potrebných na rast vlasov. Vieme, ktoré to sú!

Krásne dlhé vlasy sú túžbou a cieľom mnohých žien. Snažia sa zrýchliť rast vlasov pomocou rôznych šampónov a masiek. Ponúkame vám 7 potravín, vďaka ktorým zrýchlite rast vlasov.

Mnoho žien túži po dlhých vlasoch. Niekedy ich rast trvá príliš dlho a kým dorastú do očakávanej dĺžky, prejde veľa času. Zmeny vo výžive môžu tiež pomôcť pri raste vlasov. Pozrite sa na 7 potravín, vďaka ktorým budú vaše vlasy rásť rýchlejšie a budú zdravšie.

Potraviny podporujúce rast vlasov:

1. Losos

Omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v tejto rybe, posilňujú vlasové folikuly a stimulujú rast vlasov. Losos obsahuje aj vitamín B12 a železo, ktoré tiež podporujú rýchlosť rastu vlasov.

2. Ustrice

Ustrice sú bohaté na zinok, vďaka ktorému vlasy získavajú lesk. Mali bz ste jesť jednú ustricu denne, ktorá kompenzuje potreby tohto prvku. Avšak, je nemožné jesť takúto delikatesu každý deň. Ustrice môžete nahradiť pšeničnými otrubami, hovädzím a bravčovým mäsom. Tieto potraviny obsahujú tiež dostatočné množstvo zinku.

3. Kuracie mäso

Kuracina je bohatá na živočíšne bielkoviny a je potrebná pre produkciu keratínu (tvorí 80% vlasu a dodáva mu silu a elasticitu). Nedostatok bielkovín má za následok spomalený až zastavený rast vlasov. Iné druhy mäsa, napr. králičie, obsahujú tiež dostatok živočíšnych bielkovín.

4. Vajcia

Vajcia obsahujú prvky potrebné pre rast vlasov (bielkoviny a biotín) a ich udržanie v normálnom stave. Biotín sa odporúča ako látka na zastavenie vypadávania vlasov. Ak túto látku získate z potravín, bude to efektívnejšie. Okrem toho vajcia obsahujú leucín zodpovedný za bunkové delenie a ostatné aminokyseliny, ktoré vaše vlasy potrebujú.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"