fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trpíte úzkosťou? TOTO je 7 spôsobov ako odbúrať stres

Priznajte sa, ako často ste už počuli termín „vyhýbať sa stresu”? A koľkokrát ste si povedali, že to predsa nie je možné?

Máte tip? napíšte nám mailom

V dnešnej dobe vysokého pracovného nasadenia, kedy musíme mať naozaj dobré organizačné schopnosti, aby nám zostal čas na našich blízkych a v neposlednom rade na seba, je naozaj ťažké riadiť sa motivačnými citátmi a doceniť falošné povzbudzovanie. My vám ponúkame zopár overených spôsobov, ktoré zvyknú pomôcť a ako odbúrať stres:

1. Zdôverujte sa

Áno, presne tak. Zdôverujte sa s bežnými situáciami vašim priateľom či známym. Môžete tak získať viacero pohľadov na vec, názorov, prípadne návrhov, ako by situáciu vnímali a riešili iní ľudia, ktorí majú nadhľad.

2. Obľúbená pieseň

Máte pieseň, pri ktorej zrazu pociťujete úľavu a pocity šťastia nespútanej voľnosti? Myslite na ňu aj v tých najťažších chvíľach, ako na záchranné koleso a nebojte sa ho použiť, povznesie vás a vytrhne z nervozity a agónie.

3. Výživové doplnky s výťažkom bylín

Medovka, levanduľa, valeriána, mučenka a slncovka sú všetko dary prírody, ku ktorým by ste mali zamieriť skôr, ako užijete chemický liek. Ak ste si doteraz mysleli, že bylinky dokážu pomôcť len do istej miery, ste na omyle. Je dokázaná ich všeobecná podpora pri psychických poruchách a zhoršenej kvalite spánku. Ich výhodou je, že nie sú návykové, pričom práve vysoká pravdepodobnosť vytvorenia závislosti je hlavným problémom antidepresív. Najpohodlnejším variantom bylín sú prírodné výživové doplnky. Ak chcete mať istotu, že sa v ňom sústreďujú všetky vyššie spomínané bylinky, ktoré vyrástli na slovenských lúkach, môžete si zakúpiť napríklad Stressfix. Vybrali sme taký, ktorý má u nás najviac pozitívnych recenzií. Po výživovom doplnku nemusíte siahnuť až v neprekonateľných životných situáciách, ale aj napríklad v náročnom skúškovom období počas štúdia na vysokej škole. Nijako neuškodí, dopomôže vám prekonať stres.

Prečítajte si tiež:
Zaslúžime si hýčkanie a opateru: Tento peeling od slovenskej značky odporúčajú aj známe osobnosti
Trpíte úzkosťou? TOTO je 7 spôsobov ako odbúrať stres
Zdroj: stressfix.sk

4. Výbuchy smiechu sú super

Potláčať v sebe emócie nikdy nie je dobré, no ani tie pozitívne. Hlasný smiech v nás vyvoláva pocity šťastia a tiež sa nám pri ňom vylučujú už vyššie spomínané endorfíny. Tak teda, ak ste kamarátovi alebo kamarátke už piaty raz odmietli večer v bare, šiestykrát to už neurobte. Možno bude váš dôvod na smiech práve on/a.

5. Áno, spomenieme aj pohyb

Pravdepodobne sa k vám dostali aj rady o tom, aké dôležité je hýbať sa. Pretože jedným z najlepších pomocníkov v boji so stresom a depresiou je pohyb. Pri pohybe sa nám totiž vylučujú endorfíny, ktoré pomáhajú našim biochemickým procesom správne fungovať a premôcť úzkosť. A nebojte sa, nemusíte hneď zabehnúť maratón. Pomôže už večerná prechádzka.

Trpíte úzkosťou? TOTO je 6 spôsobov ako odbúrate stres
Zdroj: pexels.com

6. Meditácia

Ako často si nájdete chvíľu, v ktorej sa ponoríte do ticha sami so sebou? Je dokázané, že meditácia môže lepšie pripraviť na spánok ako tabletky na spanie. Skúste sa na chvíľu zastaviť a vnímať len seba a prítomný okamih, vaše telo i myseľ sa vám odvďačí.

Prečítajte si tiež:
Upracme (si) Slovensko: Poď s nami vyčistiť mesto, vyzývajú organizátori po celej krajine

7. Podpora prostredníctvom liekov

Vyššie sme spomínali, že pokiaľ je to možné, mali by ste sa liekom na upokojenie vyhýbať. No ak už cítite, že vám stres „prerastá cez hlavu”, mali by ste navštíviť svojho odborného lekára a ten už určí závažnosť symptómov, prípadne vás pošle k odborníkovi, ktorý vám spomínané lieky ušije na mieru a poradí vám, ako odbúrať stres.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií