fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

8 kráľovských luxusov, ku ktorým Meghan a Harry už viac nemajú prístup

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa vzdávajú luxusu a privilégií, ktoré prichádzajú s kráľovským životom, keď dnes oficiálne rezignujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

Od využívania kráľovského sídla a kráľovských šperkov až po kráľovské cestovanie zadarmo. Takisto im nebude poskytovaná rovnaká úroveň súkromia, akú dostávajú Kate Middleton, princ William a ďalší členovia kráľovskej rodiny. Tlač v LA – kam sa pár nedávno presťahoval – nemá spojitosť s kráľovskou rodinou, pokiaľ ide o používanie fotografií paparazzi.

1. Musia vrátiť peniaze daňovníkom za rekonštrukciu svojho kráľovského sídla vo výške 3 milióny dolárov

Frogmore Cottage
Chata Frogmore bola páru darovaná kráľovnou v roku 2019 ako ich oficiálne kráľovské sídlo

Predtým, ako sa do chaty Meghan a Harry presťahovali, bola nehnuteľnosť renovovaná a britských daňových poplatníkov to stálo 3 milióny dolárov. Predtým bola chata rozdelená na päť menších bytových jednotiek používaných zamestnancami.

Rekonštrukcia zahŕňa schodisko, inštaláciu nových krbov a „plávajúce“ drevené dvere. Hoci sa pár nedávno presťahoval z Kanady do LA, Frogmore Cottage zostane ich britskou základňou.

V tom istom vyhlásení palác uviedol, že pár zaplatí britským daňovým poplatníkom za renováciu. ,,Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu si želajú vyplatiť štátne dotácie na rekonštrukciu chaty Frogmore, ktorá zostane ich rodinným domom v Spojenom kráľovstve,” uvádza sa vo vyhlásení.

2. Kráľovná im už nebude platiť ich zamestnancov

Princ Harry s kráľovnou
Princ Harry s kráľovnou

Zamestnanci Harryho a Meghan boli presťahovaní z chaty Frogmore krátko po tom, čo bol v januári oznámený „Megxit“. Najmenej dvaja stáli zamestnanci – správca domu a upratovač – boli presťahovaní z domu Windsor do inej kráľovskej domácnosti.

Zdroj blízko paláca povedal zasvätencovi, že neboli prepustení žiadni členovia personálu, ale potvrdilo sa, že je bežné, že sa zamestnanci takto presúvajú.

Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry panikária: Nemajú dosť peňazí na pokrytie výdakov

3. USA nezabezpečí pre manželský pár bezpečnosť v súlade so zmenou ich kráľovského postavenia na bežných občanov

Meghan a Harry v Kapskom meste v Južnej Afrike
Meghan a Harry v Kapskom meste v Južnej Afrike

Prezident Donald Trump v nedeľu tweetoval, že Harry a Markle si za svoje bezpečnostné opatrenia v USA zaplatia sami.

,,Som veľký priateľ a obdivovateľ kráľovnej a Spojeného kráľovstva. Bolo vyhlásené, že Harry a Meghan, ktorí opustili kráľovstvo, budú mať trvalý pobyt v Kanade. Teraz však Kanadu odpustili. USA však nebude platiť za ich bezpečnostnú ochranu. Musia platiť sami!“ Trump napísal na Twitteri.

Zástupca párov neskôr odpovedal a uviedol, že nemajú v úmysle požiadať USA, aby im preplatili ich súkromné bezpečnostné opatrenia.

4. Meghan si už viac pravdepodobne nepožičia kráľovnine šperky, ako to robí Kate Middleton

Vojvodkyňa z Cambridge s korunkou Lover´s Knot
Vojvodkyňa z Cambridge s korunkou Lover´s Knot

Kate si na oficiálne kráľovské udalosti pravidelne požičiava klenoty z kráľovninej osobnej kolekcie, ako je napríklad korunka ,,Lover’s Knot”. Naposledy nosila kráľovnine diamantové náušnice počas cesty do divadla s princom Williamom.

Meghan rovnaký luxus nedostala. A je pravdepodobné, že ho už ani nikdy nedostane, keďže sa presťahovali do Kalifornie a už sa viac nebude zúčasťňovať kráľovských udalostí.

5. Z rovnakého dôvodu už pravdepodobne nikdy nebude nosiť korunu

Meghan mala na sebe v deň svadby korunku ktorú jej pomohla vybrať kráľovná Alžbety II
Meghan mala na sebe v deň svadby korunku ktorú jej pomohla vybrať kráľovná Alžbety II

Meghan mala na sebe korunku iba raz a to vo svadobný deň v roku 2018. Zatiaľ čo sa bývalá herečka po svadbe s Harrym oficiálne stala princeznou Spojeného kráľovstva, po tom, čo sa vzdala svojho titulu ňou už nie je.

Prečítajte si tiež:
Boris Johnson: Čo mu odkázali Kate Middleton a princ William?

Aj nie princezné môžu nosiť korunky, ale iba na veľmi špecifické kráľovské príležitosti. Podľa Granta Harrolda, odborníka na kráľovskú etiketu, sa môžu nosiť na štátnych banketoch a na iných slávnostných podujatiach.

6. Ich budúce deti sa nebudú požadovať za „kráľovské deti“ a pravdepodobne nedostanú žiadne oficiálne kráľovské memorabílie

Malý Archie je ryšavec
Harry a Meghan a ich syn, Archie Harrison

Keďže Harry a Meghan už nebudú súčasťou kráľovskej rodiny, nebudú mať žiadne kráľovské deti. To znamená, že Archieho súrodenci pravdepodobne nedostanú takú istú oslavu, ani oficiálne kráľovské pamätníky z darčekového obchodu Buckinghamského paláca.

7. Paparazzi budú mať ,,voľnú ruku”

Megxit nadobudne v apríli platnosť.
Meghan a Harry už viac nebudú pod ochranou koruny

Podľa Vanity Fair sa britské noviny dohodli s palácom, že nebudú používať paparazzi fotky členov kráľovskej rodiny. Takže, keď boli zverejnené fotografie Meghan ako kolísala Archieho počas súkromnej prechádzky na ostrove Vancouver, mohlo to byť naplánované.

Keďže nový dom páru je údajne blízko Hollywoodu, pravdepodobne ich budú prenasledovať agentúry a reportéri bez spojenectiev s kráľovskou rodinou – a preto nemusia mať rovnaké súkromie, aké mali k dispozícii.

8. Harry a Meghan nebudú môcť v mene kráľovnej cestovať a zúčastňovať sa kráľovských prehliadok

Meghan a Harry
Princ Harry a Meghan Markle

Od oznámenia „Megxitu“ navštívili manželia udalosť JPMorgan v Miami a Stanfordskú univerzitu, obidve však súkromne. Výlety, ako sú tieto, sa už nebudú vykonávať v kráľovskej funkcii ani nebudú financované kráľovnou.

Ich posledným kráľovským turné bola minuloročná návšteva Južnej Afriky, kde spolu s Archiem strávili 10 dní návštevou miest a charitatívnych organizácií.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Insider.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií