Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

8 typov spolužiakov, ktorých mal v triede každý z nás

Kto by nerád spomínal na školské časy? Hoci nám vtedy nepripadalo nič horšie, ako ráno vstať a pobrať sa s aktovkou do školy, dnes na detskú bezstarostnosť spomíname s úsmevom.

Jedno je však jasné, každý deň sme sa stretávali s hŕstkou 20-tich až 30-tich detí, s ktorými sme, chtiac či nechtiac, museli tráviť spoločné chvíle a tvorili sme jeden kolektív. Nikto nevie prečo, no tieto typy osobností sa vyskytli v úplne každom.

Bifľoš

,,Pančelká! Pančelká, já!“ ozývalo sa triedou z úst spolužiaka so zdvihnutou rukou smerujúcou k očiam učiteľky, ako vždy. Tento človek vedel jednoducho vždy a všetko. Nie preto, že by bol taký múdry, ale preto, že sa to jednoducho nabiflil.

8 typov spolužiakov, ktorých mal v triede každý z nás
Zdroj: pexels.com

Triedny macher

Vlastnosti tohto spolužiaka boli jasné: priemerný trojkár, vzhľadovo príťažlivý s perfektným zmyslom pre humor a poburujúcou drzosťou. Mal okolo seba vždy veľa kamarátov, ktorí sa mu chceli čo najviac podobať a dievčatá z neho padali do kolien, učiteľky mu tolerovali veci, ktoré by iným tolerovať odmietali.

Flákač

Nikdy nič nemal, poznámky za neurobenú domácu úlohu či zabudnuté učebnice dostával častejšie, ako sa stihli vymieňať predmety. Najväčším paradoxom je, že tento typ spolužiaka nikdy nebol hlúpy, len lenivý, no dotiahol to z vás všetkých najďalej. Ako keby to vedel už vtedy!

Ryšavec

Ak si spomeniete na film Harry Potter, ten je dokonalým úkazom toho, že ryšavcov kolektív od seba odháňa. Nikto nevie prečo, nakoľko nám v dospelosti prídu výnimoční a rozkošní. Každý však mal triedneho ryšavca, ktorému sa zväčša ušli posmešky na jeho výzor.

8 typov spolužiakov, ktorých mal v triede každý z nás
Zdroj: pexels.com

Vždy neskoro

Býval 5 minút peši od školy, ale nikdy neprišiel pred zvonením, ak vôbec. Tento meškajúci kráľ sa jednoducho nikdy nepolepšil. 

Kráska

Toto dievča si bolo svojho výzoru vždy vedomé a dalo to pocítiť aj ostatným. Nemala to ľahké, pretože ani ju neobišla žiarlivosť ostatných spolužiačiek, no zároveň s ňou chceli byť všetky kamarátky, pretože si získali aspoň kúsok pozornosti chlapcov, ktorá smerovala smerom k nej. 

Všade som

Olympiády, beh do kopca, moderovanie školských akcií či redaktor školského časopisu. Tento človek nemal nikdy talent poriadne na nič, no robil všetko. Nikto nevie, či naozaj chcel, alebo ho do toho dotlačili rodičia, no robil to a vyzeral, že celkom rád.

Športovec

Nikdy sa neučil extra dobre, no jeho ranám na vybíjanej si sa vždy uhýbal so strachom v očiach. Na hodinách mal často benevolentnejší prístup a to len preto, lebo mal každý týždeň nejaký zápas. Nevadí, veď ty si mu to aj doprial. Aspoň sa ti neuštedrila rana volejbalkou do brucha.

8 typov spolužiakov, ktorých mal v triede každý z nás
Zdroj: pexels.com
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií