fbpx
TOP 9 filmov natočených podľa skutočnosti, ktoré by ste si mali pozrieť

TOP 9 filmov natočených podľa skutočnosti, ktoré by ste si mali pozrieť

Niekedy sú tie najznámejšie filmy inšpirované práve skutočnými životmi ľudí a o to viac majú pre divákov hodnotu. Vybrali sme TOP 9 najlepších filmov založených na skutočnom príbehu, ktoré by ste si mali pozrieť.

The Miracle Season

V roku 2011 volejbalový tím Iowa City West High School utrpel tragickú stratu s náhlou smrťou ich kapitána Caroline Founda. Tím sa spojil a pokračoval vo svojom úsilí o majstrovský titul napriek svojmu žiaľu. Jednu z hlavných postáv si v tomto filme zahrala úspešná herečka Helen Hunt.

Loving Pablo

Virginia Vallejo, reportérka v osemdesiatych rokoch minulého storočia, mala milostnú aféru s notoricky známym drogovým cárom Pablom Escobarom. Tento vzťah ohrozil viackrát nielen jej kariéru, ale aj jej život. Manželia v reálnom živote a víťazi Oskara Penélope Cruz a Javier Bardem hrajú v tomto filme hlavné postavy.

The Imitation Game

Tento presvedčivý film, v ktorom hrá hlavnú úlohu skvelý Benedikt Cumberbatch (známy aj ako Sherlock), rozpráva príbeh počítačového vedca Alana Turinga, ktorý sa pokúša rozlúštiť záhadný kód, ktorý nacisti používali na zabezpečenie svojich rádiových správ počas druhej svetovej vojny. Turing bol génius, ale je s ním ťažká spolupráca, keďže považoval svojich kolegov za hlúpych. Bude však musieť prekonať matematické a sociálne ťažkosti, ak chce uspieť.

Into the Wild

Pravdivý príbeh o duchovnej ceste jedného človeka cez prirodzený svet odráža množstvo konfliktov a problémov, ktoré trápia tých, ktorí majú problémy s materiálnym životom. Po ukončení štúdia na univerzite Emory, najlepší študent a športovec Christopher McCandless opúšťa svoje majetky, dáva celý svoj sporiteľský účet vo výške 24 000 dolárov na charitu a odchádza na Aljašku, aby nasledoval svoj sen. Chce byť slobodný a nezávislý, chce uniknúť normám spoločnosti a objavovať transcendenciu v prírode.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  15 úžasných vecí, ktoré sú v Japonsku úplne bežné, no na Slovensku či v Čechách o nich môžete len snívať

Escape from Alcatraz

Alcatraz, na ostrove v zálive San Francisco, bol najbezpečnejším väzením svojej doby. Bolo nemožné z tohto väzenia uniknúť, kým sa to nepodarilo trom odvážnym mužom (hrá Clint Eastwood, Fred Ward a Jack Thibeau) v roku 1962.

Schindler’s List

Tento film rozpráva príbeh Oskara Schindlera (hral Liam Neeson), nacistického obchodníka, ktorý nakoniec dokázal zachrániť viac ako tisíc židov z holokaustu. Film režíroval známy americký režisér Steven Spielberg. Film bol veľmi dobre prijatý a režisér za tento film dostal aj Oskara.

Catch Me if You Can

Leonardo DiCaprio a Tom Hanks hrajú hlavné úlohy v tomto filme založenom na živote Franka Abagnale Jr. Mladý Abagnale sa stal odborníkom na falšovanie a maskovanie a podarilo sa mu dostať ku krásnym peniazom. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."