fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9 najpopulárnejších turistických atrakcií v Brazílii, ktoré sa oplatí navštíviť

Máte tip? napíšte nám mailom

S množstvom historických pamiatok, prírodných lesov a impozantných pamiatok je Brazília ideálnym miestom pre turistov. Ak ste v tejto krajine ešte náhodou neboli, tak tento zoznam 9 najpopulárnejších turistických atrakcií vám ukáže, čo sa určite v Brazílii oplatí vidieť a navštíviť.

Katedrála v Brasilii

Za jednu z najväčších kresťanských ikon je považovaná katedrála v meste Brasilia. Inak je nazývaná aj ako metropolitná katedrála Panny Márie Aparecidy. Táto katedrála otvorila svoje brány verejnosti v roku 1970 a nájdete tam viaceré odkazy na kresťanstvo či biblické výjavy. Je považovaná za jednu z najkrajších stavieb v celej Brazílii.

Zdroj: themysteriousworld.com

Amazonské dažďové pralesy

60% svetových dažďových pralesov sa nachádza práve v Brazílii. S rozsiahlymi lesmi sa Brazília môže pochváliť aj tým, že je domovom mnohých divokých zvierat rôznych druhov. Veľké množstvo turistov sa príde pozrieť práve na tieto miesta, kde so skúsenými sprievodcami absolvujú výlety po rieke a môžu si tak vychutnať krásu prírody a tiež vychutnať si hlbokú kultúru ľudí, ktorí sa nachádzajú pozdĺž brehov rieky.

Zdroj: themysteriousworld.com

Botanická záhrada Curitiba

Botanická záhrada Curitiba sa nachádza v južnej časti Brazílie a je domovom mnohých druhov rastlín. Bola otvorená v roku 1991 a je navrhnutá v štýle francúzskych záhrad. Skleníky v záhrade sú hlavnou atrakciou s ich štýlom stavby nauveau, kde sa používa kov aj sklo. V záhradách sa nachádza aj botanické múzeum, ktoré je domovom veľkej zbierky domácej flóry. V prípade, že máte radi takéto miesta, tak táto botanická záhrada sa vám bude určite páčiť.

Prečítajte si tiež:
Ako digitálne technológie ovplyvňujú naše zdravie?
Zdroj: themysteriousworld.com

Canoa Quabrada

Canoa Quabrada je medzinárodná pláž, ktorá sa nachádza v meste Ceara. Táto pláž priťahuje milióny turistov a dovolenkárov z celého sveta. Návštevníci tejto pláže sú vybavení širokou škálou aktivít, medzi ktoré patrí pešia turistika, jazda na horskom bicykli, jazda na koni či windsurfing. Každý si tam nájde to svoje.

Zdroj: themysteriousworld.com

Amazonské divadlo

Amazonské divadlo sa nachádza v centrálnej časti dažďového pralesa Amazonky v Manause v severnej Brazílii. Klasický architektonický dizajn divadla je jeho hlavnou atrakciou. S výstavbou realizovanou slávnym architektom Celestial Sacardim boli materiály pri výstavbe divadla dovezené z rôznych krajín, čím sa stalo strediskom s bohatými kultúrnymi spojeniami. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.Toto historické divadlo láka každoročne veľké množstvo turistov.

Zdroj: themysteriousworld.com

Fernando De Noronha

Napriek celosvetovej popularite je to jedna z turistických atrakcií na svete, kde je počet návštevníkov obmedzený. Toto sa vykonáva s cieľom zabezpečiť lepšie úsilie v oblasti ochrany. Fernando De Noronha je súostrovie, ktoré spája 21 ostrovov v regiónoch. Ostrov je bohatý na prírodné divočiny s viac ako 230 druhmi rýb. Prechádzka plážami je najlepšou a preferovanou aktivitou, ktorú turisti využívajú v tejto oblasti. Medzi ďalšie hlavné aktivity patrí potápanie, šnorchlovanie, jazda na koni či surfovanie.

Zdroj: themysteriousworld.com

Lencois Maranhenses

Lencois Maranhenses je považovaný za jedno z najkrajších miest sveta. Medzi jeho charakteristické vlastnosti patria biele piesočné duny. Počas obdobia dažďov sa oblasť úplne mení a je naplnená vodou, ktorá ponúka turistom počas tejto sezóny príležitosť mať dobrý výhľad na lagúny, ktoré sa objavujú v modrej a zelenej farbe. Počas tohto obdobia sa objavuje aj množstvo druhov rýb. V regióne sa uskutočňuje veľká časť športových aktivít, medzi ktoré patrí napríklad aj jazda na jachte.

Prečítajte si tiež:
Dnes je MDŽ! Viete, ako tento sviatok vlastne vznikol?
Zdroj: themysteriousworld.com

Iguazu Falls

Nachádza sa na zozname siedmich divov sveta. Iguazu Falls sú jednou z najväčších atrakcií v Brazílii. Nachádzajú sa na hranici Brazílie a Argentíny. Pád rozdelil rieku Iguazu na dve úrovne známe ako Horné a Dolné Iguazu. Aj tieto vodopády lákajú turistov z celého sveta, ktorí si vychutnávajú nielen pohľady na samotné vodopády, ale aj jedinečnú okolitú prírodu.

Zdroj: themysteriousworld.com

Socha Krista

Táto socha bola postavená v roku 1931, je umiestnená na 700 metrov vysokom pahorku Corcovado. Výška tejto sochy je až 30 metrov a nachádza sa na podstavci, ktorý meria 8 metrov. V tomto podstavci sa nachádza aj malá kaplnka. Vedeli ste o tom? Vďaka svojej výške je socha najvyššou sochou v meste. Socha zobrazuje Krista s roztiahnutými rukami, akoby objímal mesto. Toto gesto vyjadruje súcit a radosť z nezávislosti a tiež symbolizuje ochranu obyvateľov Rio de Janeiro.

Zdroj: themysteriousworld.com

 

 

Zdroj:https://themysteriousworld.com/top-10-most-popular-tourist-attractions-in-brazil/

Foto:https://themysteriousworld.com/top-10-most-popular-tourist-attractions-in-brazil/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií