fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9-ročný Matúško vyrába mydlá s hračkami, aby pomohol svojmu chorému bratovi!

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď nepomôžu kompetentní, situáciu berú do vlastných rúk hoci aj deti!

“Volám sa Matúš, mám 9 rokov a vyrábam mydlohračky. Je to motivačné mydlo s hračkou, ktorú si dieťa musí vymydliť, a tak sa naučí umývať si ruky. A nielen to !”

Toto sú slová, ktoré nájdete v popise facebookovej stránky Vymydli si . Tá patrí chlapcovi, ktorý sa rozhodol pomáhať. Už niekoľko rokov sa venuje vyrábaniu mydielok, ktorými chce motivovať ostatné deti, prevažne tie menšie, aby si privykli k správnej hygiene, a čím viac si budú umývať ruky, tým rýchlejšie sa dostanú k hračke, ktorú pre nich do mydielka ukryl.

stanok

Výťažok z týchto produktov si však nenecháva pre seba, ale venuje ho bratovi, ktorý má od mala zdravotné problémy, a súčasťou jeho každodenných potrieb sú aj jednorázové plienky, ktorých kúpa je pre rodinu finančne náročná, a príspevok od štátu je nepostačujúci.

A tak chlapec, ktorý nemá ešte ani 10 rokov, motivuje ostatné deti, ale najmä inšpiruje nás veľkých. Pretože pomôcť môže naozaj každý, bez rozdielu veku, pokiaľ chce.

Prečítajte si tiež:
Chceš kérku, no nevieš, ako bude na tebe vyzerať? Táto appka ti to povie!

Držíme Matúškovi a jeho bratovi Jakubkovi palce!!!

mydla

 

brat

Zdroj: vymydlisi-sk.webnode.sk  Foto: facebook.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií