fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túžiš po žiarivom úsmeve? Pomôže ti týchto 9 tipov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Mnoho ľudí sníva o krásnych a zdravých zuboch, ale nie každý sa odhodlá pre chemické bielenie. V tomto článku nájdeš spôsoby, ako docieliš krásne zuby. Po týchto radách budú tvoje zuby svetlejšie aj o niekoľko tónov!

Samozrejme tieto triky nie sú náhradou za pravidelné návštevy u zubára!

Zubná pasta z kurkumy

Zmiešaj jednu čajovú lyžičku kurkumy s rovnakým množstvom kokosového oleja a pridaj aj 2 až 3 kvapky oleja z mäty. Tento mix sa postará o tvoju sklovinu, vybieli ti zuby a osvieži tvoj dych. Používaj to ako bežnú zubnú pastu.

kurkumová zubná pasta

Olej z čajovníka

Rozrieď 5 kvapiek 100 percentného oleja z čajovníka s pol pohárom vody. Touto vodou si vyplachuj ústa po ich vyčistení každý deň a výsledky sa dostavia po pár týždňoch. Pre lepší efekt si týmto olejom vyčisti zuby raz až dvakrát do týždňa. V žiadnom prípade nie častejšie.

čajovníkový olej

Jahodová pasta

Vezmi čerstvé jahody a rozdrv ich lyžicou a pridaj troška jemnej morskej soli. Výslednú pastu nanes na zubnú kefku a jemne si ňou masíruj zuby pár minút. Následne si poriadne vypláchni ústa. Aby nedošlo k poškodeniu skloviny neopakuj to častejšie než raz za dva týždne.

Prečítajte si tiež:
Toto sa deje s tvojím telom 10 hodín po nalakovaní nechtov. Po prečítaní článku zrejme s týmto skrášľovaním skončíš!

jahodová pasta

Kokosový olej

Nanes troška kokosového oleja na svoje zuby asi 20 minút pred ich čistením a nechaj ho pôsobiť. Toto opakuj 2 – 3krát do týždňa.

kokosový olej

Pokračovanie na ďalšej strane

Pasta z čierneho uhlia

Zmiešaj rozdrvenú tabletu čierneho uhlia s troškou vody tak, aby si získal krémovú zmes. Tú opatrne nanes na zuby a nechaj pôsobiť dve minúty. Následne si ústa poriadne vypláchni a vyčisti zuby. Tento postup je dobré opakovať 1 – 2krát do týždňa.

čierne uhlie

Banánová šupka

V banánovej šupke sa nachádzajú látky, ktoré rozpúšťajú zubný povlak a pomáhajú zachovať tvoje zuby biele. Vnútornou stranou šupky si prechádzaj zuby 5 až 7 minút. Potom si ústa vypláchni a umy si zuby. Opakuj tak často, ako chceš.

banánová šupka

Ústna voda z citróna

Vyrob si domácu ústnu vodu, ktorá ti pomôže vybieliť zuby a zanechá tvoj dych svieži. Zmiešaj 3 diely citrónovej vody s 1 dielom jemnej soli a touto ústnou vodou si vyplachuj ústa 2 až 3krát do týždňa. Túto vodu však nepoužívaj, ak máš v ústach nejaký zápal.

citrónová ústna voda

Listy bazalky

Rozdrvené listy bazalky a pridaj pár kvapiek vody a toto pyré používaj ako zubnú pastu. Môžeš si ho tiež naniesť na zuby 5 – 10 minút pred čistením a nechať pôsobiť.

Prečítajte si tiež:
Dajte si ho pravidelne! Červené víno má podľa vedcov pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru

bazalkové listy

Aloe vera

Ak chceš mať skutočne žiarivý hollywoodský úsmev používaj čerstvú šťavu z Aloe vera alebo si kúp nejaký prírodný gél z tejto rastliny. Nanes si trocha šťavy na zuby a jemne si ich masíruj zubnou kefkou. Tento postup môžeš opakovať aj denne. Tvoj úsmev bude po pár týždňoch očarujúco biely.

aloe vera

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií