fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aby dovolenka nedopadla zle: Na čo musíte myslieť ešte pred vycestovaním?

Leto je už síce za nami. To však neznamená, že si nemôžeme dopriať oddych pri mori v exotických krajinách, poprípade na horách. Dúfame, že keď už si vyberieme dovolenku, všetko dobre dopadne a domov sa vrátime dobre oddýchnutý bez akýchkoľvek zdravotných komplikácií.

Častokrát je realita úplne iná a domov sa vraciame s nejakými zdravotnými komplikáciami, ktoré nás prinútia navštíviť lekára. Na čo teda musíte myslieť predtým, ako si rezervujete termín dlho očakávaného rodinného poznávacieho zájazdu?

Kto sa postará o vašu domácnosti?

Pred odchodom sa dohodnite s príbuznými, aby vám prišli popolievať kvety, nakŕmiť psíka a domáce zvieratká, ak nejaké máte. Nemôžete ich nechať napospas osudu, zatiaľ čo sa vy budete vyvaľovať na pláži, podnikať turistiky, lyžovať a pod. Tak isto, ako vám vami vybraná CK poskytne služby delegátov, tak aj vy očakávate, že vám príbuzní budú ochotní pomôcť v prípade vašej neprítomnosti.

Máte nachystané všetky lieky?

Pred vycestovaním si dôkladne prekontrolujte, či máte nachystané všetky lieky, ktoré užívate a ktoré by vám v prípade zdravotných komplikácií mohli pomôcť. Nikdy neviete čo sa môže stať a preto by ste mali byť pripravení na 120%. Aj taký liek na zníženie horúčky vám pri úpale dokáže pomôcť. Viete si vari predstaviť, že by ste si liek proti bolesti zabudli doma? Môžete si nakúpiť výrobky z krištáľu a doniesť magnetky. Ak vám ale budú chýbať lieky, narobíte si zbytočné komplikácie.

Foto: Pixabay

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"