fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Adidas vykupuje staré oblečenie za nákupné poukážky. Novým projektom chce šetriť životné prostredie

Máte tip? napíšte nám mailom

Staré oblečenie značky Adidas už nemusí skončiť v zberných nádobách. Novinka by mala byť čoskoro dostupná aj v európskych krajinách. 

Aj napriek tomu, že nový projekt značky Adidas ešte nie je dostupný na Slovensku, v niektorých krajinách už nie je neznámym pojmom. V roku 2012 sa tento koncept začal testovať v Brazílii a o štyri roky neskôr aj v Kanade. Aplikácia, vďaka ktorej je možné vymeniť tovar za nákupné poukážky by mala byť dostupná už aj pre zákazníkov z Veľkej Británie. Adidas sľubuje, že v roku 2020 by sa mal tento nápad rozšíriť aj do európskych krajín

https://www.instagram.com/p/B21EaWwnXSN/

Slovensko bojuje proti plastom

Do boja proti šetreniu našej planéty sa dnes zapájajú mnohé veľké spoločnosti. Rovnako je to aj v prípade oblečenia. Dnes už máme možnosť kúpiť si tričko vyrobené z odpadu, ktorý mnoho dobrovoľníkov vyzbieralo v moriach. Z odpadu si dnes môžete kúpiť tenisky, kabelky, legíny na cvičenie či iné eko vychytávky, ktoré v súčasnosti zaplavujú mnohé obchody.

Situácia so šetrením životného prostredia je vážna. Aj preto je nutné poukázať, že nielen americké či iné európske krajiny sa zapájajú do mnohých iniciatív. Od začiatku roka 2021 už v slovenských obchodných reťazcoch nekúpite jednorazové plastové výrobky, vrátane tanierov, pohárov, príboru, slamiek či tyčiniek do uší. 

Prečítajte si tiež:
Tak to snáď nie! Pozrite sa, akými bizarnými spôsobmi v minulosti ženy zisťovali, či nie sú tehotné!

https://www.instagram.com/p/B1hXTa-ntY6/

Adidas vykupuje staré oblečenie

Spoločnosť Adidas sa len nedávno pochválila s novinkou, ktorá zrejme poteší mnoho verných zákazníkov. Stačí svoje staré oblečenie pridať do aplikácie Creator’s Club a v prípade, ak bude jeho hodnota vyššia než 23 eur, Adidas vám daruje poukážky v rovnakej hodnote.

Dôležitú úlohu pri výmene zohráva aj firma Stuffstr. Tvoje staré oblečenie príde buď vyzdvihnúť alebo vám zašle poštovú sprievodku, ktorú je potrebné nalepiť na svoj balík oblečenia a zaniesť na poštu. Oblečenie, ktoré sa opäť dostane k svojmu výrobcovi sa bude vytriedené opäť predávať na mnohých platformách akými je napríklad aj eBay.

Čo si o takomto nápade myslíte vy? Mal by projekt značky Adidas uplatnenie aj na Slovensku? Dajte nám vedieť v komentári, čo robíte s vaším starým oblečením vy.

Zdroj: refresher, stuffstr

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií