fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sme adoptované! Radosť detí, ktoré boli po rokoch v pestúnskej starostlivosti adoptované rodinami!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nefalšovaná radosť z rodiny

Nie každé dieťa má to šťastie vyrastať v dobrej a kompletnej rodine. Ročne skončí veľmi veľa malých detí v detských domovoch, kde dlho čakajú na tých pravých ľudí, ktorí sa ich ujmú. Séria dojemných fotografií ukazuje detičky, ktoré sa po dlhej dobre konečne dostali do starostlivosti náhradných rodičov. Na papieroch či tabuliach majú napísané, ako dlho boli v pestúnskej starostlivosti a s úsmevom oznamujú svetu, že sú adoptované!

Mohlo by sa zdať, že adopcia detí je rýchly proces, pretože je v záujme úradov aj náhradných rodičov, aby bolo o dieťa dobre postarané čo najskôr. No realita je taká, že tieto procesy sa ťahajú roky. Rodičia jedného z týchto detí povedali, že na osvojenie malého dievčatka bolo potrebných až 1 180 dní, ktoré muselo stráviť v pestúnskej starostlivosti. Ďalšie deti, bratia Zachery a Noah, museli v pestúnskej starostlivosti vydržať  1 051 dňové čakanie.

adopcia

Väčšina týchto detí tak bolo adoptovaných až po približne troch rokoch strávených v pestúnskej starostlivosti. Jeden chlapec však čakal na osvojenie neuveriteľných 7 rokov.

Prečítajte si tiež:
Toto zabolí každého muža. Žena zničila manželovi auto. Prečo?

V pestúnskej starostlivosti vo Veľkej Británii aktuálne čaká okolo 425 tisíc detí – netrpezlivo čakajú, kedy ich súd natrvalo zverí do rúk nových rodičov.

Fotografie týchto detí zachytávajú radosť, ktorá prišla spolu s novou rodinou. Malé deti tak konečne majú šancu na plnohodnotný život v spoločnosti milujúcich a dobrých rodičov. Fotografie, z ktorých priam srší láska sú toho dôkazom.

adopted

days

336B7D0200000578-3553887-image-m-77_1461338193928

d

deti

adopted1

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií