fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Narazili na kus rock’n’rollovej histórie! V lese našli starú dodávku, ktorá kedysi patrila kapele Aerosmith

Máte tip? napíšte nám mailom

Polorozpadnutú dodávku, ktorú vo svojich začiatkoch používala americká rocková skupina Aerosmith, objavili počas natáčania televízneho programu American Pickers o starožitnostiach.

Hrdzavé vozidlo sa nachádzalo za farmou v obci Chesterfield v štáte Massachusetts. Lokalita nálezu je približne 160 kilometrov západne od Bostonu, odkiaľ skupina pochádza. Informovala o tom vo štvrtok stanica BBC.

Autenticitu vozidla značky American Harvester Metro z roku 1964 potvrdil bývalý člen skupiny Ray Tabano. Tento rytmický gitarista, ktorý hral v skupine v rokoch 1970-72, uviedol, že dodávka bola ako “valiaci sa hotel”.

“Jazdili sme ňou z Bostonu do New Hampshire na vystúpenia, za ktoré sme inkasovali 125 dolárov. Po tom, ako sme zaplatili za benzín, mýto a jedlo, zostali každému z nás tri doláre,” povedal Tabano v programe.

Ako dodávka skončila opustená v lese, nie je jasné. Majiteľ pozemku však vyhlásil, že vozidlo sa tam nachádzalo už v čase, keď túto nehnuteľnosť kúpil. Pravdepodobne to bol niekto, kto mal určitú súvislosť s Aerosmith.

Vrak dodávky teraz odkúpil od majiteľa štáb programu American Pickers za 25.000 dolárov s tým, že ide o ikonický kus rockandrollovej histórie. Program sa vysiela na americkej satelitnej stanici History od roku 2010.

Prečítajte si tiež:
Toto je momentálne najlepšia kamarátka na svete! Pozrite sa, čo urobila

https://youtu.be/eubP8C5V06E

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/v-lese-objavili-vrak-prvej-dodavky-skup/341879-clanok.html

Foto: https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/lt3jkwphycitjwspcdkg.png2

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií