fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nová éra bondoviek: TOTO by ste nečakali! Vieme, kto bude ďalší agent 007

Máte tip? napíšte nám mailom

Zatiaľ, čo si v najnovšej bondovke zahrá hlavnú rolu, ako inak, Daniel Craig, absolútne nečakanou novinkou je, že už nebude agentom 007. Kto ho v tejto úlohe nahradí?

V 25. filme s kľúčovou postavou Jamesa Bonda ako agenta britskej tajnej služby MI6 dôjde k veľkej novinke. Legendárny “Bond, James Bond” už nebude agentom 007. Túto rolu po ňom prevezme – a teraz dávajte pozor – britská herečka Lashana Lynch. Písal o tom Daily Mail a mnohé ďalšie portály.

Nová éra

Bond totiž ide do dôchodku a odchádza z MI6. Ide teda o to, že Lashana Lynch nebude žiadna typická “bond girl”, len po ňom prevezme jeho tajné meno.

31-ročná britská herečka s jamajským pôvodom sa preslávila napríklad v akčnom filme Captain Marvel. V súvislosti s jej novou rolou v bondovke sa hovorí o tom, že sa začína nová éra. Lashana Lynch je totiž nielen prvou ženou, ktorá stvárni agenta 007, ale aj prvou osobou černošského pôvodu. Stalo sa tak po kritických ohlasoch, že postava Jamesa Bonda nezodpovedala duchu dnešnej doby.

Prečítajte si tiež:
Na Oscaroch budú mať šancu aj divácky úspešné filmy! Pribudla nová kategória - výnimočný populárny film

#MeToo svet

Hovorí sa aj o tom, že Bond bol charakteristický svojou takmer až surovosťou k ženám a že boli vlastne len sexuálnymi objektmi. Áno, možno sa slávny Bond zaľúbil, ale… keď napokon povie, že „The job is done. The bitch is dead (Práca je hotová. Tá suka je mŕtva.),” (záverečná scéna vo filme Casino Royal) tak to celej záležitosti veľmi nepomôže.

(čas 1:02)

Isteže, súvisí to aj s tým, že filmy vznikajú podľa knižnej predlohy Iana Fleminga. Aj spomínaná vetu vymyslel on, a to ešte v roku 1953. Bolo teda načase, aby sme sa z 50. a 60. rokov minulého storočia dostali do súčasnosti a aby sa Bond prispôsobil dnešnej dobe.

Ohlasy feministov a feministiek sú teda veľmi priaznivé, čo sa týka obsadenia roly nového agenta 007. Respektíve agentky.

25. film o Bondovi zatiaľ nemá názov. Tohto špionážneho trileru by sme sa mali dočkať v apríli 2020.

Prečítajte si tiež:
Deadpool by bez týchto digitálnych trikov nikdy nevznikol
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií