fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj Karel Gott mal svoje tajomstvá: Toto vás prekvapí

Máte tip? napíšte nám mailom

Božský Karel Gott nás tento rok navždy opustil a celé týždne sa o neho zaujímali médiá v Česku i na Slovensku. Na povrch tak vyplávali rôzne jeho tajomstvá.

Karel Gott to tajil aj pred svojou mamou

Talentovaný spevák Karel Gott bol veľkým milovníkom krásnych žien a hovorilo sa, že jeho posteľou ich prešli stovky. Nikdy sa k nim verejne nepriznával a o počte mileniek vždy mlčal. Jeho mamička veľmi túžila po vnúčatách, ale Karel Gott bol veľmi dlho slobodný a bezdetný. Hoci sa oženil až s Ivanou, s ktorou má dcérky, otcom sa stal podstatne skôr. Po jeho afére s tanečnicou Antóniou Zacpalovou, sa mu narodila dcéra Dominika. Dozvedel sa o tom až po pôrode a snažil sa to udržať v tajnosti. Ani jeho mama sa nikdy nedozvedela o tom, že má vnučku.

Nikdy sa neopíjal

Karel Gott sa o svoj hlas bál a nikdy oň nechcel prísť. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa vyhýbal divokým nočným párty a alkoholu. Podľa jeho známych ho nikdy nevideli opitého a ak si vypil, tak len decentne.

Emigroval a spôsobil si veľké problémy

V Nemecku bol na turné v roku 1971. Končili mu víza, ale v cudzej krajine sa mu tak zapáčilo, že sa odmietol vrátiť do Československa. Komunisti preto proti nemu  začali vyšetrovanie, ba dokonca mu v dome zhabali všetky nahrávky i platne. Jeho komunistický spis mal viac ako 150 strán a zachránil ho až prezident Gustáv Husák. Karel Gott sa tak mohol vrátiť domov bez strachu z väzenia. Dovolili  mu vystupovať doma aj v zahraničí. Tajná polícia však jeho spis viedla až do revolúcie v roku 1989.

Učil sa od veľkých hviezd

Karel Gott mal veľké šťastie, lebo sa mohol učiť od tých najväčších hviezd. V Las Vegas zažil krásne časy a rád spomínal aj na stretnutie so synom Franka Sinatru alebo s herečkou Shirley McLaineovou.

Nebol len skvelým spevákom

Svet si získal vďaka svojmu nádhernému hlasu. Nikto nepochyboval o tom, že český zlatý slávik má ohromný talentdokáže vypredať veľké sály. Okrem toho  krásne maľoval a zahral si aj vo filmoch.

https://www.instagram.com/p/B5mzg-yn1xL/

Nie každú svoju pieseň miloval

V Nemecku sa stal veľmi slávnym. Dokonca sa hovorilo, že viac ako v Československu. Má na konte veľa hitov, ale niektoré nemal rád. Karel Gott nebol nadšený z piesne Babička, ktorú mu práve v Nemecku doslova nanútili. Najskôr nechcel spievať ani legendárnu Včielku Maju, ale nakoniec sa  nechal obmäkčiť.

https://www.instagram.com/p/B3OvNLZHiQq/

Začínal pod cudzím menom

Ako mladý chlapec sa prihlásil do súťaže pre odvážnych v Slovanskom dome. Bál sa, že by otcovi urobil hanbu, preto vystupoval pod menom Karel Matějíček. Aj keď porotu príliš neoslnil, jeho kariéra začala stúpať.

 

Prečítajte si tiež:

Karel Gott bol lámačom ženských sŕdc: Toto sú jeho lásky

Zdroj: joj.sk  teraz.sk  plus7dni.sk  cas.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií