fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj medzi kozmetikou sú nevyhnutnosti, bez ktorých sa ani túto zimu nezaobídeš. Toto sú tri z nich

Máte tip? napíšte nám mailom

V zime naša pokožka pôsobením chladu trpí oveľa viac. Preto by sme jej mali venovať viac pozornosti a dávať si pozor na to, akú kozmetiku si na ňu nanášame.

V zime potrebuje naša pokožka a pleť úplne inú starostlivosť ako v lete. Či už si milovníčkou kozmetiky a pravidelne si kupuješ nové vychytávky a zisťuješ, čo by mohlo tvojej pleti pomôcť, alebo je pre teba kozmetika španielskou dedinou, tieto tri základne veci by si vo svojej kozmetickej taštičke mala mať.

Balzam na pery

Všetci dobre vieme, že naše pery v zime trpia. Trápi ich vietor, chlad, mráz. Vysúšajú sa a môžu až veľmi nepríjemne popraskať. Preto by sme ich mali čo najviac v zime hydratovať. Balzam na pery by nemal chýbať nie len v kozmetickej taške žien, mali by ho mať stále po ruke aj muži. Čo najviac hydratačný. Nezabudni, že žiaden rúž nenahradí balzam na pery. Skvelé sú aj lip butters, ktoré pery dobre hydratujú aj na niekoľko hodín.

Krém na ruky

Ruky sú po perách ďalšou časťou tela, ktorú by sme mali neustále hydratovať. V zime totiž naozaj trpia, a preto by sme im mali venovať dostatok pozornosti. Hydratačné krémy s obsahom olejov sú skvelým pomocníkom. Rovnako ako rukavice, vďaka ktorým nebudú ruky vystavené priamemu vetru a mrázu a budú aspoň čiastočne chránené.

Prečítajte si tiež:
Rakovina prsníka: Má súvislosť s naším spánkom?

Oleje na pleť

Oleje na pleť niektoré z nás používajú po celý rok, iné vôbec. Ak patríš do druhej skupiny, mala by si ich používanie zvážiť. V zime má väčšina z nás prirodzene suchšiu pleť ako v lete. Skús si nanes aspoň dvakrát do týždňa po večernom očistení pleti od make upu olej. Uvidíš, že tvoja pleť nebude taká suchá a navyše bude lepšie znášať aj make up a všetko, čo na ňu budeš nanášať.

Foto: Pexels

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií