fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj last minute dovolenky majú svoje výhody. Kedy sa oplatí dovolenkovať cez cestovku?

Máte tip? napíšte nám mailom

Cestovanie pravdepodobne nikdy nebolo dostupnejšie než teraz. Rezervovať výlet pár klikmi je už v dnešnej dobe samozrejmosťou.

Cestovanie, ktoré si organizujete sami, však v určitých situáciách nemusí byť až také výhodné a je lepšie obrátiť sa na služby cestovnej kancelárie. Last minute zájazdy majú v určitých situáciách stále svoje výhody.

last minute

Absolútny relax bez starostí

Mnohí cestovatelia uprednostňujú radšej kúpu lacných leteniek, výber hotela podľa hodnotení na rezervačných portáloch a dovolenku na vlastnú päsť. Takéto cestovanie umožňuje slobodné presuny, príchody a odchody, objavovanie miest podľa vlastného gusta, avšak za cenu určitého nepohodlia, o ktoré možno v čase oddychu nestojíte.

Budete si musieť sami nájsť kvalitné ubytovanie za prijateľnú cenu, s dostatočným predstihom, aby sa vám ušli dobré miesta. Okrem toho vás čaká vlastné zabezpečovanie dopravy na miesta, ktoré chcete vidieť a vyhľadávanie reštaurácií podľa hodnotení vždy, keď na vás príde hlad. To neplatí pre zájazdy od cestovnej kancelárie. Ubytovanie a stravu, samozrejme, zabezpečí cestovka a vy sa nemusíte starať o nič.

Ak patríte medzi pracovne vyťažených ľudí, denne sa stretávate s množstvom povinností a túžite konečne na pár dní vypnúť, last minute dovolenka je presne pre vás. Stačí si nájsť svoju ponuku, zakúpiť online čo najskôr (skvelé ponuky sa môžu stratiť v priebehu pár minút), odcestovať, ubytovať sa vo vopred zabezpečenej hotelovej izbe, ľahnúť si na pláž a vychutnávať si relax plnými dúškami. Navyše za cenu výrazne nižšiu, ako by ste si objednávali dovolenku vopred.

Ušetríte aj stovky eur

Hlavným dôvodom, prečo ľudia uprednostňujú last minute, je ich nízka cena. Samozrejmosťou je ubytovanie, v prípade polpenzie raňajky a večera, all inclusive zahŕňa jedlo a pitie neobmedzene k dispozícii počas celého pobytu. To znamená, že sa nemusíte starať o vaše základné potreby a zároveň získate jasnú predstavu o celkovej cene dovolenky. Nemusíte sa obávať, že sa vaše výdavky na pobyt nečakane navýšia len kvôli drahšiemu stravovaniu a po návrate domov vám ostanú výčitky svedomia.

Prečítajte si tiež:
Vychutnávajte si aj vy dlhé jesenné dni so svojou rodinou

Samostatné objednávanie hotela, vyhľadávanie reštaurácií a zabezpečovanie dopravy na miesta, ktoré chcete vidieť, by vás mohlo vyjsť oveľa drahšie. Ak si nenaplánujete rozpočet do najmenších detailov, cena vášho pobytu by mohla poriadne narásť.

Jednoduchšia cesta za luxusom

Kúpou dovolenky last minute získate ubytovanie v luxusných hotelových komplexoch, ktoré by pri rezervácii na vlastnú päsť stáli oveľa viac. Ak túžite po oddychu pri bazéne s drinkom v ruke, jedlom a pitím stále k dispozícii, športovými aktivitami aj nočnými parties priamo v areáli hotela, vaša vysnívaná dovolenka sa s veľkou pravdepodobnosťou nachádza práve medzi týmito ponukami.

Navyše, sú krajiny, kde takéto ponuky nenájdete ani v zime. Na cestu napríklad do Turecka či Egypta odporúčame objednať si last minute. Získate kompletný balík vrátane letu, hotela s kvalitnými all inclusive službami, ktoré by ste v európskych destináciách za tú istú cenu získali len ťažko, ak vôbec.

last minute dovolenka

Aj last minute dovolenka môže byť dobrodružná

To, že sa rozhodnete pre zájazd od cestovky, ešte nemusí znamenať, že budete mať vopred nalinkovaný program bez akýchkoľvek prekvapení či spontánnych odbočiek.

S pomocou cestovky sa dá zariadiť len ubytovanie so stravou a výlety si môžete plánovať sami. Napríklad s požičaným autom precestovať okolie vášho letoviska. Vyberte sa na prieskum pláží a objavte takú, ktorá nebude preplnená davmi dovolenkárov. Alebo si urobte výlet k historickým pamiatkam najbližšieho mesta, prejdite sa zaujímavými ulicami a námestiami, spoznajte novú kultúru. Po krásnom dni budete vedieť, že sa môžete navečerať a dobre sa vyspať v pohodlí hotela.

Prečítajte si tiež:
Erotické pomôcky ani témy už nie sú tabu: S TÝMITO hračkami dosiahnete vrchol do 10 sekúnd!

last minute

Vaša prvá dovolenka

Dovolenky na vlastnú päsť sú vhodné pre skúsenejších cestovateľov. Ak ste ešte nikdy neboli pri mori, budete sa cítiť pokojnejšie, ak to prvýkrát skúsite s cestovkou. Vybaví za vás všetko potrebné a získate dostatok času na zistenie, aký typ pláže vám vyhovuje, ako chcete tráviť svoje voľné dni, čo by ste na svojej dovolenke vylepšili.

Dovolenka s cestovkou zahŕňa aj služby delegáta. Ten vám pomôže dopraviť sa do letoviska, ubytovať sa v hoteli, vysvetlí vám všetko, čo potrebujete vedieť o ubytovaní, stravovaní, aktivitách či možnosti požičať si auto. Na delegáta sa môžete obrátiť aj v prípade, že sa dostanete do problémov.

Pri cestovaní na vlastnú päsť sa musíte spoliehať na vlastné jazykové znalosti, prípadne pomoc pracovníkov hotela, obrátiť sa na miestnu políciu, lekárov atď. Ak si nie ste istí svojou znalosťou angličtiny či iného cudzieho jazyka, služby cestovnej kancelárie vám môžu prísť vhod.

Dobrá last minute ponuka poteší nielen milovníkov plážovej pohody, toboganov a starostlivosti hotelov. Na svoje si prídu aj cestovatelia dobrodružnejšej povahy, ktorí chcú spoznávať krásy cudzích krajín po svojom, ale zároveň mať postarané o pohodlné ubytovanie a výborné jedlo.

Zdroj fotografií: dovolenka.sme.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií