fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj ty stále zabúdaš na svoje povinnosti? Vďaka týmto radám sa ti to už nestane

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak chodíš na strednú alebo na výšku, zrejme si neustále pohltená povinnosťami, ktoré sa ti možno časom začnú vymykať spod kontroly. Pozor! Máme tipy, ako tomu predísť.

Diár

Alfa a omega dodržiavania termínov je diár. Ak sa bojíš mega veľkého a tučného diára, aké poznáš z filmov, neboj sa. Sú aj menšie verzie, alebo diáre do vrecka, maličké a tenučké, ktoré ani nepostrehneš vo vrecku. Zapisuj si do nich všetky dôležité úlohy a termíny. A každý deň ráno a večer si kontroluj, či všetko stíhaš.

Nástenka

Zaves si nad svoj pracovný stôl nástenku. Znač si na ňu dôležité dátumy, farebne a zvýrazňuj si tie najdôležitejšie. Znač si aj iné úlohy, daj si tam svoj rozvrh. Všetko, na čo nemôžeš zabudnúť.

Zápisník

Aj keď máš diár, skús si zaviesť ešte jeden zápisník čisto na povinnosti. Do diára si totiž často značíme aj iné veci, napríklad kávu s kamoškou. Do zošita si plánuj svoj deň, plánuj si kedy a čo budeš robiť a zapisuj si všetky úlohy, napríklad aj to, kedy pôjdeš cvičiť.

Prečítajte si tiež:
Léto bez plastů: Česi bojujú proti PET fľašiam Despacito coverom

Telefón

Ak nefunguje nič z toho, máš ešte jednu možnosť. Pre niekoho je možno najlepšia, pretože telefón väčšinou nosíme stále pri sebe. Navyše ak si nastavíme upozornenia, kalendár v telefóne nám stále pripomenie dôležité veci.

Nalepovacie papieriky

Farebné nalepovacie papieriky sú skvelým pomocníkom. Nalepuj si ich do zošitov, na stôl, na nástenku, na počítač, všade. Nalepuj si ich na mieste, kde pravidelne pozeráš, aby si na nič nezabudla.

Foto: Pexels

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií