fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj teba otravuje neustále umývanie vlasov? S týmito 8 trikmi si ich nebudeš musieť umývať tak často!

Aj teba určite otravuje a je nepríjemné, ak musíš svoje vlasy umývať častejšie, ako by si chcela. Nakoniec sa to navyše môže obrátiť proti tebe, a tvoje vlasy si budú vyžadovať každodenné umývanie. Vyskúšaj však týchto 9 trikov a tvoje vlasy sa ti za to poďakujú.

Používaj prevarenú vodu

Ak skúsiš umývať svoje vlasy prevarenou vodou, uvidíš, že sa ti za to poďakujú. Tečúca voda môže byť totiž príliš tvrdá a to nemá na vlasy dobrý vplyv. Prevarená voda by mala mať teplotu asi 38 stupňov.

Skús ľahšie produkty na vlasy

Niektoré produkty vlasy príliš zaťažujú a tie sa potom zdajú skoro špinavé a ťažké. Sú najmä tie vyživujúce produkty, ktoré sú určené na suché a lámavé vlasy. Riešenie je jednoduché – obmedz používanie olejov na vlasy len na 2-3x týždenne a ostatné produkty používaj v primeranom množstve tak často, ako potrebuješ.

Češ svoje vlasy menej často

Ak si vlasy češeme príliš často, alebo sa ich príliš často dotýkame rukami, folikuly pracujú intenzívnejšie. Skús si svoje vlasy česať menej často a počúvaj hrebeň namiesto kefy.

Prirodzené účesy

Všetky produkty, ktoré používaš na styling vlasov ich poriadne zaťažujú. Ak si chceš spraviť vrkoč alebo drdol, sprav si ho prirodzenejší, bez použitia veľkého množstva prípravkov.

Ďalšie triky nájdeš na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií