Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj vy používate aspirín iba na zmiernenie bolesti a horúčky? Chyba! Týchto 10 zázrakov dokáže tiež

Premýšľali ste už niekedy o tom, že aspirín môže byť použitý aj na niečo iné ako na zmiernenie bolesti a horúčky? Tieto bežne voľno predajné lieky sa predávajú na tony, avšak sú veci, ktoré o aspiríne možno nevieme. Pozrime si týchto 10 úžasných vecí o aspiríne.

1. Pomáha redukovať akné
Aspirín pomáha upokojiť akné kvôli jeho anti-pobúrujúcim vlastnostiam. Rozdrvíme 2-3 tabletky aspirínu a zmiešame ich s citrónovou šťavou. Nanesieme zmes na pupienok  a necháme pôsobiť  niekoľko minút predtým, ako to umyjeme. Nemali by sme použiť túto pastu, ak sa chceme vystaviť slnečným lúčom.

Pokračovanie pod reklamou

1

2. Zmierňuje bodnutie hmyzom
Aspirín môže pomôcť  znížiť opuch a upokojuje svrbenie spôsobené od bodnutia komára. Do lyžice s vodou namočíme aspirín a aplikujeme ho na postihnuté miesto po dobu niekoľkých minút.

2

3. Znižuje kožné škvrny
Aspirín obsahuje zložky rozpustné v tukoch, ktoré sa používajú na výrobu osvetľujúcich krémov a kožných čistiacich prípravkov. Zmiešame 7  roztopených piluliek aspirínu s 3 lyžicami  jogurtu a 1 polievkovou lyžicou medu. Nanesieme na čistú tvár a masku necháme pôsobiť 15 minút. Toto pleťové ošetrenie zanechá našu pleť  žiarivú a hladkú. Poskytuje mierny peelingový efekt, redukuje  jazvy a škvrny a uvoľňuje zapchaté póry.

3

Pokračovanie pod reklamou

4. Udržuje lupiny „na uzde“
Lupiny alebo tzv. „snehové vločky“ nespôsobujú len svrbenie na hlave, ale sú taktiež veľmi nevzhľadné. Ak sa chceme zbaviť lupín, mali by sme si umyť vlasy s 2 rozdrvenými tabletkami aspirínu, ktoré vmiešame do svojho množstva šampónu.

4

5. Pôsobí ako exfoliant (čiže peeling)
Aspirín je vynikajúcim peelingom, ktorý môže odstrániť odumreté bunky z tváre. Okrem toho pomáha zbaviť tvár nadmernej mastnoty a znížiť veľkosť rozšírených pórov. Stačí ho zmiešať s vodou a nechať pôsobiť niekoľko minút. Ak máte citlivú pokožku, naneste ju opatrne, aby ste zabránili podráždeniu kože.

5

Pokračovanie na ďalšej strane

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií