Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak čajník A obsahuje 32 šálok čaju, koľko šálok čaju obsahuje čajník B? Túto jednoduchú otázku správne vyriešilo len 10% ľudí

Túto hádanku sa podarí správne vyriešiť len tým najlepším!

V posledných dňoch ste mali možnosť na našom portáli vylúštiť viacero hádaniek a inak tomu nebude ani dnes. Na prvý pohľad jednoduchá otázka však potrápila veľké množstvo ľudí a správnu odpoveď našlo len malé percento z nich. Budete k ním patriť aj vy alebo nie?

Pokračovanie pod reklamou

Hádanka znie nasledovne:

Ak čajník A obsahuje 32 šálok čaju. Koľko šálok čaju obsahuje čajník B?

Správnu odpoveď nájdete pod obrázkom.

Pokračovanie pod reklamou

Prvý pohľad na obrázok jasne napovedá o tom, že ak čajník A obsahuje 32 šálok čaju, tak čajník B by mal obsahovať viac šálok čaju, pretože je o značnú časť vyšší. Nie je to však pravda a ide o akýsi vizuálny chyták.

V tomto prípade totiž nie je nosné len to, aká vysoká je nádoba, ale v akej výške sa nachádza otvor, cez ktorý sa čaj bude do šálok nalievať. Ako si môžete všimnúť, v prípade čajníka B je jeho otvor o polovicu nižšie ako v prípade A, a tak sa doň zmestí o polovicu menšie množstvo čaju – teda 16 šálok čaju, pretože vyššie množstvo čaju by sa z čajníka vylievalo.

Podarilo sa vám uhádnuť túto hádanku? Dajte nám vedieť.

Zdroj: brightside.me

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií