fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak máte krvnú skupinu 0, mali by ste sa vyhnúť týmto veciam! Môže vám to zachrániť život

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý vie, že ak máte krvnú skupinu O, môžete dať krv všetkým krvným skupinám, čo znie ako niečo výnimočné, ale na druhej strane môžete krv prijať len od darcu O. A to už nie je také super, pretože krvná skupina O je vzácna. No, to nie je jediná vec, ktorá robí týchto ľudí zvláštnymi.

Ako odborníci hovoria, existujú určité veci o type krvi s označením O, ktoré robia jej darcov naozaj jedinečnými a odlišnými od ostatných ľudí okolo nás.

Darcovia krvi O by mali vedieť

Títo darcovia krvi sú náchylnejší na niektoré choroby, ako napríklad vredy, dysfunkcia štítnej žľazy, nízka hladina štítnej žľazy a jódu. Tieto poruchy im môžu spôsobiť ďalšie vedľajšie účinky, ako napr. naberanie telesnej hmotnosti a zadržiavanie vody.

darca

Naopak, ich výhodou je, že sú rodení ako vodcovia, sú veľmi energickí a vždy zameraní na cieľ, ktorý majú vo svojej mysli, pričom sa nenechajú ničím rozptyľovať. Tieto mocné schopnosti a vlastnosti ich robia zvláštnymi a každý okolo nich ich má rád.

Prečítajte si tiež:
Dojemný príbeh z festivalu Tomorrowland: Z toho, čo zažila poľská rodina, neudržíš slzy

Budete  prekvapení, keď si povieme, že v Japonsku je tento typ krvi spojení s jedinečným typom osobnosti. Zamestnávatelia sa dokonca na pohovore môžu opýtať, akú máte krvnú skupinu. Ľudia s typom O sú najčastejšie popisovaní ako zodpovední, zaväzujúci, organizovaní, zameraní, svedomití a praktickí. Je neuveriteľné, že sa môžu lepšie orientovať a mať lepšiu logiku. Je to neuveriteľné, ale je to vraj kvôli tomu, že naši predkovia boli lovci, ktorí museli dodržiavať a presne vyhodnotiť prostredie, aby mohli prežiť.

Hyperaktivita a impulzívnosť

Tí, ktorí majú krvnú skupinu O, sú zvyčajne hyperaktívni a impulzívni, keď sú pod obrovským množstvom stresu a môžu byť ľahko podráždení v tejto situácii. Táto vyššia citlivosť v kombinácii s nezdravou stravou a viac usadený životný štýl im spôsobujú väčšiu citlivosť na metabolické procesy, ako je inzulínová rezistencia, zníženú aktivitu štítnej žľazy a naberanie hmotnosti. Taktiež by mali vedieť, že ak majú krvnú skupinu O, majú vysoké množstvo žalúdočnej kyseliny, ktorá vedie k viac citlivému žalúdku a nakoniec k vredom.

Takže, odporúčanie odborníkov znie, že ak máte krvnú skupinu O, mali by ste sa vyhnúť alkoholu a kofeínu. Kofeín môže byť veľmi škodlivý, pretože to zvyšuje úroveň adrenalínu, ktorý už je vysoký u ľudí s krvnou skupinou typu O. Mali by ste cvičiť aspoň 3-4 krát do týždňa.

Prečítajte si tiež:
Zunovali sa vám slovenské letné festivaly? TIETO sú top a blízko hraníc!

Zdroj: www.healthylifetricks.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií