Ak máte krvnú skupinu 0, mali by ste sa vyhnúť týmto veciam! Môže vám to zachrániť život

Ak máte krvnú skupinu 0, mali by ste sa vyhnúť týmto veciam! Môže vám to zachrániť život

Každý vie, že ak máte krvnú skupinu O, môžete dať krv všetkým krvným skupinám, čo znie ako niečo výnimočné, ale na druhej strane môžete krv prijať len od darcu O. A to už nie je také super, pretože krvná skupina O je vzácna. No, to nie je jediná vec, ktorá robí týchto ľudí zvláštnymi.

Ako odborníci hovoria, existujú určité veci o type krvi s označením O, ktoré robia jej darcov naozaj jedinečnými a odlišnými od ostatných ľudí okolo nás.


Darcovia krvi O by mali vedieť

Títo darcovia krvi sú náchylnejší na niektoré choroby, ako napríklad vredy, dysfunkcia štítnej žľazy, nízka hladina štítnej žľazy a jódu. Tieto poruchy im môžu spôsobiť ďalšie vedľajšie účinky, ako napr. naberanie telesnej hmotnosti a zadržiavanie vody.

darca

Naopak, ich výhodou je, že sú rodení ako vodcovia, sú veľmi energickí a vždy zameraní na cieľ, ktorý majú vo svojej mysli, pričom sa nenechajú ničím rozptyľovať. Tieto mocné schopnosti a vlastnosti ich robia zvláštnymi a každý okolo nich ich má rád.

Budete  prekvapení, keď si povieme, že v Japonsku je tento typ krvi spojení s jedinečným typom osobnosti. Zamestnávatelia sa dokonca na pohovore môžu opýtať, akú máte krvnú skupinu. Ľudia s typom O sú najčastejšie popisovaní ako zodpovední, zaväzujúci, organizovaní, zameraní, svedomití a praktickí. Je neuveriteľné, že sa môžu lepšie orientovať a mať lepšiu logiku. Je to neuveriteľné, ale je to vraj kvôli tomu, že naši predkovia boli lovci, ktorí museli dodržiavať a presne vyhodnotiť prostredie, aby mohli prežiť.

Hyperaktivita a impulzívnosť

Tí, ktorí majú krvnú skupinu O, sú zvyčajne hyperaktívni a impulzívni, keď sú pod obrovským množstvom stresu a môžu byť ľahko podráždení v tejto situácii. Táto vyššia citlivosť v kombinácii s nezdravou stravou a viac usadený životný štýl im spôsobujú väčšiu citlivosť na metabolické procesy, ako je inzulínová rezistencia, zníženú aktivitu štítnej žľazy a naberanie hmotnosti. Taktiež by mali vedieť, že ak majú krvnú skupinu O, majú vysoké množstvo žalúdočnej kyseliny, ktorá vedie k viac citlivému žalúdku a nakoniec k vredom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Plačková s krvavou tvárou! Čo sa jej stalo?

Takže, odporúčanie odborníkov znie, že ak máte krvnú skupinu O, mali by ste sa vyhnúť alkoholu a kofeínu. Kofeín môže byť veľmi škodlivý, pretože to zvyšuje úroveň adrenalínu, ktorý už je vysoký u ľudí s krvnou skupinou typu O. Mali by ste cvičiť aspoň 3-4 krát do týždňa.

Zdroj: www.healthylifetricks.com

Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)